2/4
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii -

Fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Gazeta

Protesty po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi. W ramach pacyfikacji reżim (m. in.) zablokował dostęp do internetu. Mińsk, 9 sierpnia 2020
  • Zdjęcie numer 1 w galerii
  • Zdjęcie numer 2 w galerii
  • Zdjęcie numer 3 w galerii
  • Zdjęcie numer 4 w galerii
Komentarze
Czas na Polskę.
Radziecki program szyfrujący będzie nas chronił przed ciarką i nieprzestępcami ułaskawionymi.
Czyż to nie epicka historia.
***** *** i kotleta.
@bra-tanki
Nie radziecki, bo powstał w czasach długo po ZSRR. Już w tej chwili nawet nie rosyjski, bo przeniesli się poza Rosje. Jedyne co go z Rosją łączy to narodowość właścicieli, ale jednym z założycieli Googla też jest rosyjski expat. Co do szybkiego rozwoju w Polsce to się zgadzam - co raz bardziej może być przydatny.
już oceniałe(a)ś
16
0
@Sigram
Szwajcarski, jeśli chcemy iść tą ścieżką - tam jest zarejestrowana fundacja będąca właścicielem Telegrama.
już oceniałe(a)ś
10
0
@Sigram
Jagusia mówi po radziecku i wie, co to radziecki. Ty tu nowy?
już oceniałe(a)ś
4
0
Instalujemy, nie wiadomo kiedy się przyda,
już oceniałe(a)ś
41
0
Rosja dostarcza aplikacje wspierajaca protesty, a Polska naboje do karabinow...brawo
już oceniałe(a)ś
28
2
Telegram to skompromitowany syf. Nic dziwnego, że działa. Signal zapewne nie działa.
już oceniałe(a)ś
3
22
Używam Telegrama od lat. Poza tym, że dba o prywatność* i nie wyżera naszych danych osobowych, to jest szybszy i lepszy od tych wszystkich klonów Zuckerberga. Nie potrafię pojąć dlaczego ludzie używają gorszych aplikacji, które na dodatek wykorzystują ich dane osobowe do celów marketingowych.

*) Trzeba jednak pamiętać, iż żaden z szyfrowanych komunikatorów nie ochroni użytkownika przed atakiem na urządzenie systemem typu Pegasus.
@milleniusz
Niestety Telegram ma dość sporą wadę - podobnie jak bardziej znana konkurencja - to zamknięta i kontrolowana "z jednego miejsca" aplikacja.

To co odróżnia Telegram od np. WhatsApp/Fecebook to dużo bardziej przyjazny klient. No i firma - Telegram ma "dobre intencje" (na dzień dzisiejszy) i ponoć nie monetaryzuje swoich userów, w przeciwieństwie do Google/Facebook, które wcale nie ukrywają, że wszelkie działania userów są wykorzystywane w ich wewnętrznych BigData, a nawet sprzedawane do firm trzecich.

Komunikatorem "poza kontrolą" firm/rządów/służb jest Signal. Aczkolwiek niestety trzeba przyznać, że Signal nie jest tak przepiękny i funkcjonalny jak Telegram...
już oceniałe(a)ś
7
0
@Dannielllo
To w dużej mierze prawda, o czym piszesz, ale trochę też akademicka dyskusja. Zarówno Telegram, jak i Signal, czy np. Silent Cricle to zupełnie inny poziom prywatności niż WhatsApp, Messenger, Instagram, Twitter (direct message - który ostatnio miał epicki włam), Hangouts (czy jakkolwiek to zostało ostatnio przechrzczone, bo nazwa była nader idiotyczna), czy reszta tego badziewa.

Telegram jest "wystarczająco dobry", tak bym to traktował. Jest rozwijany przez fundację, nie firmę, istotnie "na dzień dzisiejszy" bez zamiarów monetyzacji użytkowników. A dlaczego piszę, że jest wystarczająco dobry? Bo jak ktoś w poszukiwaniu świętego graalla prywatności znajdzie jakąś platformę sądząc, że wszystko może napisać, to skończy tak jak Nowak. By nie przywodzić bardziej drastycznych przykładów.

Trzeba znać słabości tych komunikatorów, ale też nie dać się zwariować. Telegram ma świetny interfejs i to na większość platform.
już oceniałe(a)ś
7
0
@milleniusz
Nie tylko Pegasus. Bardzo skuteczna jest również kryptoanaliza termorektalna. Wymaga jedynie bezpośredniego dostępu do osoby właściciela konta/telefonu...
już oceniałe(a)ś
2
0
Rydzyk ma dobre nadajniki i łącza, na uralu , niech im pomoże
już oceniałe(a)ś
14
0
pieprzu-pieprzu :-)
@wyatearp
Co dziadzia, przyprawy się skończyły? Posól sobie, tylko uważaj na ciśnienie!
już oceniałe(a)ś
3
0
Rosja prze wieloletnie i skoordynowane działania PR zadbała o wiarygodność tego komunikatora. Teraz nagle na Białorusi nic nie działa , a działa Telegram. Jak znalazł, żeby kontrolować protesty i zniszczyć niepokornego Moskwie dyktatora.
A ludek się cieszy, bo ktoś / Rosjanin-TWÓRCA / "przechytrzył" głupią Moskwę.
Jak w Media Markt : "Nie dla idiotów".
już oceniałe(a)ś
1
2
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka