2/3
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Rzeź 10 tys. niewiniątek. Psy

AP Images / AP Images for Humane Society International

W ramach festiwalu psiego mięsa w Yulin rokrocznie zabijanych jest 10 tys. psów
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Rzeź 10 tys. niewiniątek. Psy &#034;giną, merdając ogonami&#034;
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Rzeź 10 tys. niewiniątek. Psy &#034;giną, merdając ogonami&#034;
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Rzeź 10 tys. niewiniątek. Psy &#034;giną, merdając ogonami&#034;
Komentarze
Zgadzam sie, ze hipokryzja jest jedzenie swin czy krow, jednoczesnie oburzajac sie, ze inni jedza konine czy psy. Tutaj niemniej jednak razi mnie to, ze psy sa celowo i w zgodzie z prawem bite i obdzierane ze skory zywcem - to jednak nie ma miejsca jesli chodzi o mieso spozywane w Europie. To nie jest humanitarny uboj.
@ala_kk piszesz: "to nie jest humanitarny ubój"... A wiesz, jak są zarzynane zwierzeta w tzw. uboju rytualknym, na który Trybunał Kosntytucyjny Najjasniejszej Rzeczypospolitej wydał koniunkturalne zezwolenie? Otóż zwierzeciu bez żadnego ogłuszenia podcina się krtań i czeka, ąz w potwornych męczarniach się wykrwawi. To jest uważasz "humanitarny ubój"?
już oceniałe(a)ś
20
4
@mer-llink Prawda, odnioslam sie tylko do "standardowego" miesa. Zgadzam sie z Toba i absolutnie nie popieram uboju rytualnego i nie jem miesa, ktore z niego pochodzi (co w Londynie wcale nie jest takie latwe). Chociaz, co ciekawe, czytalam, ze prawie 85% zwierzat, ktore na polkach sklepow pojawiaja sie jako "halal" sa ogluszone przez zabiciem.
już oceniałe(a)ś
9
2
@mer-llink No cóż, czy jeśli w tym przypadku skomentuję, że lobby żydowskie działa, to czy jestem antysemitą?
już oceniałe(a)ś
8
3
Tradycyjnie jedne zwierzęta mają lepszy PR, niż inne. Świnie mają kiepski PR, ale pieski, czy zwierzęta futerkowe mają lepszy. To nawet nie hipokryzja, to idiotyzm.
@jacek.nie.placek Taka tradycja Folwarku zwierzęcego kultywowana bardzo szeroko przez GW. I jej czytelników :)
już oceniałe(a)ś
2
3
Zakupy robię na pl. Szembeka, tam na półkach z czego nie chcemy, my mięsożercy zdawać sobie sprawy, lezą dziesiątki trupów zwierzęcych. Przez prawie osiemnaście lat miałam ślicznego jamnika nad którym się roztkliwiałam, potem leciałam po kilo schabu albo żeberek na obiad, kiedyś przeczytałam "świnia cierpi tak samo jak twój pies" . Piszmy, mówmy, zmieniajmy powoli naszą świadomość
@koralinkac bo taki jest łańcuch pokarmowy i nikt tego nie zmieni !!!
już oceniałe(a)ś
7
11
@koralinkac tak i jedzmy badyle zeby bylo wiecej poronien jak u wieszosci weganek a tak naprawde cukro/chleboholikow
już oceniałe(a)ś
4
12
@szczepionkipowodujaraka A mozg zostawiony w zlobku?
już oceniałe(a)ś
6
4
@legia3355 "Legia to stara q.rwa" i tylko tego nikt zmieni :):D
już oceniałe(a)ś
4
1
Ludzie, część z was ma racje bo u nas też się zwierzęta zarzyna. Ale podpiszcie mimo wszystko tą petycję :) A potem zastanówcie się czy może aby nie zrezygnować z jedzenia mięsa. Namawiam, spróbować warto zawsze :)
już oceniałe(a)ś
17
1
Nie rozumiem tej hipokryzji - jakos rytualne podrzynanie krówkom gardziołek, żeby sie wykrwawiały w meczarniach polaczkom nie przeszkadza, jedzenie schabowych nie przeszkadza, kurczaków też nie. W czym pies niby lepszy ma byc?
@abdu_al Oczywiście że nam przeszkadza! Mi przeszkadza i każdemu z kim rozmawiałem przeszkadza. Ale odpowiednie lobby (nazwijmy je ostatnią literą alfabetu i nie jest to omega...) zrobiło WSZYSTKO w tej sprawie by nie skupiać się na podłości tej metody tylko na stratach i na tym że "i tak ktoś zagospodaruje ten rynek".
już oceniałe(a)ś
6
4
@superbart Ciekawi mnie bardzo jaki argument miał gość który mnie zminusował. Wypowiedzieć się nie raczył. Tchórz i szczur do dziury zwiewający. Ale im też nie odmawiam życia.
już oceniałe(a)ś
5
3
Żeby nie zastanawiać się, czy rzeź świń, krów i kurczaków jest lepsza czy gorsza moralnie od rzezi psów - bo w rzeczywistości nie da się przeprowadzić takiego rachunku - warto zostać wegetarianinem lub weganinem.
@elektrycznypies Ja sądzę że mięso in vitro to przyszłość. Oczywiście przeciwko są prawie wszyscy, od zielonych eko-terrorystów po francuskich zacofanych rolników i kucharzy.
już oceniałe(a)ś
2
3
@elektrycznypies albo wagininem
już oceniałe(a)ś
0
3
a gdzie multi-kulti? gdzie poszanowanie innych kultur?
już oceniałe(a)ś
8
5
A jak jest różnica pomiędzy gęsią, kurą czy psem jeśli są przeznaczone na jedzenie?. Prosze sie przyjrzec jak są hodowane kurczaki albo kaczki trzymane w kojcach i nie widzące slońca przez całe swoje krótkie zycie, faszerowane hormonami i innym świństwem.
już oceniałe(a)ś
6
2
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka