2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Zakazać dzieciom udziału w polowaniach? Myśliwi powinni być za

123RF

Polowanie
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Zakazać dzieciom udziału w polowaniach? Myśliwi powinni być za
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Zakazać dzieciom udziału w polowaniach? Myśliwi powinni być za
Komentarze
Straszna hipokryzja!!! To, że zabija się zwierzęta w strasznych warunkach ale nikt postronny i dzieci nie może tego oglądać więc wszystko jest OK?!!! Ale jeśli zabijemy zwierzę publicznie to jest już straszne?! Nie jestem zwolennikiem ani jedzenia mięsa ani polowań. Jednak nie może być tak, że coś co się odbywa na co dzień i na masową skalę ale większość społeczeństwa tego nie widzi i udaje, że tego nie ma to jest dobre??? ale jak to zobaczy dziecko lub pojawi się to w przestrzeni publicznej to jest beee i okropne??? Może to zabrzmi brutalnie ale ja bym organizowała obowiązkowe wycieczki gimnazjalistów do rzeźni czy hodowli krów mlecznych, kurników, chlewów przemysłowych itp. Niech dziatwa pozna i tę stronę życia i zobaczy jak naprawdę żyją krówki, świnki i kurki... może to zmieni nasz stosunek do zwierząt. Na pewno nie pomoże nam w tym hipokryzja.
już oceniałe(a)ś
36
4
Miałem skomentować, ale ... Na ludzi, dla których ekologia kojarzy się tylko z grinpisem czy innym animalsem, nie warto marnować czasu.
W tym przypadku nie chodzi o ekologię, tylko o dzieci ....proszę czytać ze zrozumieniem
już oceniałe(a)ś
1
1
Obwiązać dzieciom twarze szmatami ( że niby ludzi zęby bolą ).Trudno będzie wiek rozpoznać.Bardziej opornym ,doklejamy wąsy lub brody. I niech się myśliwi nie śmieją ! Myśleć panowie !
już oceniałe(a)ś
31
8
Ciekawe. Jak dzieciak zobaczy zabite zwierzę to trauma, jak w sklepie wiszą półtusze wieprzowe a w lodówkach sterty mięcha ociekającego ....fosforanami to traumy niet.
już oceniałe(a)ś
20
2
W końcu jak taki szesnastolatek pójdzie na imprezę, schleje się, naćpa, porucha, a potem weźmie udział w bijatyce - to będzie głęboko cierpiał jak zobaczy zastrzelonego zająca. Łowienie ryb też będzie tym projektem objęte? PS nigdy nie byłem na polowaniu ani nie złowiłem ryby
już oceniałe(a)ś
39
22
Proponuję w ogóle zakazać zabierania dzieci do lasu. Bo np. pojdziesz z małolatem nad Biebrzę wiosną, a tu przy ścieżce leży łoś zabity przez wilki. Według GW taki widok to trauma do końca życia murowana. Albo nagle mały wrażliwiec zemdleje w krzakach bo zobaczy możliwe że nawet żywą jeszcze żabę na cierń nabitą - a to dzierzba spiżarnię sobie zrobiła! Murowane, ze Od czegoś takiego "maluszek" będzie się moczył w majteczki jeszcze nawet podczas nocy poślubnej. I przyrost naturalny znowu nam spadnie!
już oceniałe(a)ś
27
14
"Szlachetna pasja" to jakiś oksymoron jeśli chodzi o polowania i oszczędzę sobie dalszych uwag na ten temat. Jednak czuję jakiś powiew hipokryzji w tym apelu i trosce o dzieci. Jako dziecko bywałam u rodziny na wsi, widziałam to ubój świń (wierzcie mi to nie był Wersal, skrawianie ogłuszonego zwierzęcia to jatka) traumy, zabicia wrażliwości to jednak nie spowodowało, ba raczej przeciwnie-zostałam lekarzem weterynarii. Ale prawdziwą traumą była wizyta w rzeźni-już na studiach. Do dziś nie jadam mięsa. Teraz jest epiej nie zmienia to jednak faktu, że to coś w rodzaju polowania, tylko na przemysłową skalę. Podstawiamy dzieciom na talerze mięso, i nawet się nie zająkniemy, że ta pyszna cielęcinka czy jagnięcinka to jeszcze kilka dni temu było pełne życia i wigoru młode zwierzę. Że mleko "prosto od krowy" jest od krów, które całe swoje życie spędzają w boksach, jajka od kur stłoczonych w klatkach, a futro mamusi kosztowało życie sympatycznych zwierzątek. Nienawidzę polowań, część myśliwych według mnie powinna mieć zakaz zbliżania się do jakiejkolwiek broni, ale akurat z tą ochroną dzieci to przesada. Przynajmniej zobaczą skąd się bierze mięso, dowiedzą się że ono nie rośnie sobie na jakichś krzaczkach i niezliczonym rzeszom zwierząt robi się praktycznie rzecz biorąc dokładnie to samo (ba często udręczając je wcześniej przemysłową hodowlą). Tylko, że tutaj to się dzieje po cichutku, sami dorośli i obrońcy zwierząt nie chcą za bardzo o tym pamiętać.
już oceniałe(a)ś
14
2
Twierdzenia pana Uhligaświadczą tylko o jego głębokich problemach i dysfunkcjach 0raz braku jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej nt. myśliwstwa i polowania. Oszołomiony młodzian i odezwy ideowe a nie dziennikarz. Sory - zero profesjonalizmu.
już oceniałe(a)ś
16
5
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka