Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jakkolwiek zjecia zniszczonych kosciolow sa powodem dla radosci dla wszystkich "Postepowo Myslacych" obywateli Unii Europejskiej, i marza o podobnych obrazach w Europie, to jednak jak dlugo nie uda im sie sprowadzic do Europy czlonkow IS pod pretekstem ochrony ich przed zemsta Kurdow i wojsk Irackich to nic z tego nie wyjdzie.
  @felix A po co burzyć kościoły? Są świetne na sale koncertowe, kluby itd. Wiadomo, że kiedyś ludzie nie będą z nich już korzystać, świat się rozwija, religię odchodzą i przychodzą nowe, jednak wiernych ubywa. Powoli, acz widocznie, są już miejsca, gdzie brak wiernych zmusza do sprzedania religijnego biznesu. Nawet w tym kraju, tak bardzo katolickim, nie ma co porównywać lata 80. do współczesnych, liczba wiernych uczestnicząca w obrządkach znacznie spadła i trend się raczej nie zatrzyma.
  już oceniałe(a)ś
  8
  12
  @felix Postępowi ludzie nie chcą burzyć kościołów. Postępowi ludzie chcą wolności wyboru niezależnie od religii. Wszystkie religie są złe bo narzucają swój punkt widzenia.
  już oceniałe(a)ś
  10
  13
  @maciej261 amen!
  już oceniałe(a)ś
  5
  5
  @jiddu tu gdzie mieszkam czarna mafia sprzedaje jeden budynek po drugim , tak dudynek , nic wiecej to nie jest.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @felix Dziwne, bo w Europie jakoś nikt nie widzi potrzeby burzenia kościołów. Kto chce sobie do nich chodzi, kto nie chce ten nie chodzi. Cały problem z takimi jak ty, polega na tym, że chcielibyście by do tych kościołów chodzili wszyscy. Żeby wszyscy wyznawali te same poglądy i wartości co wy. I w tym celu gotowi jesteście do narzucania tego siłą i normami prawnymi. I zanim zaczniesz mnie wyzywać od ateistów i lewaków - otóż jestem chrześcijaninem. Ale na tym chrześcijaństwo polega, że każdy o swoim chrześcijaństwie powinien podjąć decyzję sam. @maciej261 Ja nikomu nie narzucam swojego punktu widzenia. I bynajmniej nie od religii to zależy. Bolszewicy też chcieli by wszyscy zostali ateistami.
  już oceniałe(a)ś
  3
  6
  @felix Od kiedy nalezysz do ISIS?
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @lodzermensz1 Gdzieś, ktoś powiedział, że ateizm to też religia, tylko wierzą w o jednego boga mniej. Każdy z nas potrzebuje własnego zestawu kłamstw: kim jest, skąd pochodzi i dokąd zmierza. Problem jest z tymi, którzy za bardzo uwierzyli, że taki zestaw to jest prawda objawiona, którą wszyscy inni koniecznie muszą przyjąć za swoją.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  I pomyśleć, że wszystkie te fajne rzeczy w Iraku, Libii i Syrii zawdzięczamy panu Obamie - reseciarzowi Rosji, laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla, uosobieniu liberalnej demokracji wszelkiej maści Sorosów. Wspaniale! Jak was nie cenić???
  @tkslazek Podziękuj lepiej Bushowi za ten syf, jaki jest teraz w Iraku...
  już oceniałe(a)ś
  11
  15
  @dadelog Co ma Bush (nota bene też kretyn!) do Syrii, do IS w Iraku czy do Libii, słodki idioto? Polecam kalendarz.
  już oceniałe(a)ś
  14
  9
  @tkslazek Słodki kretynie PISOWKO POWSKI ... pan Bush ..najechał na Irak, zadziałało to jak domino, następne klocki się posypały. Co za różnica czy Bush czy Obama ..oba twory to USA.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  @tkslazek ISIS to sunnici, ci, co rzadzili Irakiem za Saddama. nie wiem jak z Twoja pamiecia, ale USA dokonala inwazji na Irak za Busha, ktory byl republikaninem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @minkatminkat Sunnici istnieją od ponad tysiąca lat, panie politolog. ISIS w tym czasie nie istniało. To produkt polityki Obamy. Masz najwyraźniej problem z poczuciem upływu czasu oraz uszeregowania zdarzeń wg. harmonogramu przyczynowo-skutkowego. To może być atak schizofrenii, efekt podeliryczny lub objaw zaczątku raka mózgu.
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  @tkslazek ISIS - jak dla mnie - jest całkowicie fatalnie skonstruowaną, totalnie źle przeprowadzoną - ale próbą odpowiedzi na miejsce współczesnych Arabów-sunnitów w dzisiejszym, globalizującym się świecie, podjętą przez bogatych i religijnych szejków arabskich z obszaru z Zatoki Perskiej. Mam nadzieję, że to wynikające z przesłanek religijnych barbarzyństwo na tyle mocno się skompromitowało, że kolejnych takich prób nie będzie. Niemniej problem pozostaje: co to oznacza być współczesnym Arabem-muzułmaninem. Mam nadzieję, że oni sami znajdą na to pokojową odpowiedź. Chodź patrząc na Polaków, przeżywających podobny problem tożsamościowy w UE, jestem sceptyczny. Ludzie muszą wypróbować wiele odpowiedzi, zanim w końcu wybiorą tą właściwą, wiadomą od początku: demokracja liberalna z poszanowaniem praw człowieka i gospodarką wolnorynkową.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @tkslazek No to kto rozpoczął Twoim zdaniem wojnę i zdestabilizował cały region? Nie rozumiesz, że nic nie zaczyna się z dnia na dzień? Dzień dzisiejszy jest konsekwencją dni wczorajszych. Oj nie najlepszych historyków się miało, nie nauczyli myślenia i porównywania.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  I tak się wyzwala miasta i przeprowadza operacje zbrojne z pomocą USA. Nie ginie żaden cywil. W mediach nie ma obrazków rannych/zabitych dzieci i kobiet. Nikt nie mówi o zbrodniach wojennych, ani ludobójstwie. Normalnie kwintesencja humanizmu, wolności, pokoju, praw człowieka i demokracji:)
  @tolek398 www.presstv.ir/Detail/2016/10/21/490070/Iraq-USled-strike-funeral-Kirkuk-civilians-killed-injured tu masz choćby relację w irackiej tv ze zbombardowania przez myśliwce koalicji konduktu pogrzebowego koło Kirkutu - 15 kobiet zabitych. Ale masz trochę racji - w zachodnich mediach tej informacji nie znajdziesz.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Co jest tylko wyznawcy Putina komentują? A może to tylko "pożyteczni idioci".
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Koalicja międzynarodowa zrzuciła bomby na miasto Dakuk w Iraku. Spadły one na uczestników procesji pogrzebowej, zamiast na terrorystów. Zginęło kilkudziesięciu cywilów - Świadkowie poinformowali, że lotnictwo koalicji pomyliło procesję pogrzebową ze skupiskiem bojowników. Zginęło kilkudziesięciu Irakijczyków, w tym kobiety i dzieci.
  @xmldir To w Jemenie, nie Iraku
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wow .. Jak się Pan Bóg z Allahem cieszą .. że to w Ich imię mordują się idioci .. .. " moja mojność jest NAJMOJNIEJSZA " ..
  @ori555 Czy to cytat z naszych biskupów?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @ori555 Pan Bóg to Allah. Ta sama osoba, będąca bohaterem Biblii.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jak to ? Mezczyzni weszli do kościoła i nie zdjęli nakrycia glowy ?.....Bezboznicy....
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  To nie jest koalicja "antyislamska" zważywszy, że większość sił koalicji stanowią muzułmanie.
  @jioszka antyislamistyczna raczej.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3