Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  jedno rzuca się w oczy (poza ewidentnym draństwem segregacji) - jacy oni sa SZCZUPLI! obecnie większość jest patologicznie otyła.
  @dust-on-the-wind plaga otyłości w USA jest niezależna od rasy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @desert.springtime Jednak rasa czarna jest nią najbardziej dotknięta.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @zatokablue
  Bo czarna rasa jest najbiedniejsza. A najtańsze żarcie jest najbardziej przetworzone, ma najwięcej cukru i tłuszczu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Parę razy w życiu zrobiło mi się czerwono przed oczami ze złości - dzisiaj też, na widok zdjęcia z osobnymi okienkami do wydawania lodów dla klientów bladoróżowych i pozostałych. Niech sobie dorośli będą głupi, na to nie ma lekarstwa - tylko po co zdradzaja się z tym tak wcześnie przed dziećmi.
  @seiendes No, z pewnością nie był to pomysł ani wybór brązowych dorosłych :-/ Zresztą lody dla białych i kolorowych to jeszcze pan pikuś; czasami rozróżnienia bywały dużo bardziej złożone ;-) upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4a/%22Colored%22_drinking_fountain_from_mid-20th_century_with_african-american_drinking.jpg/800px-%22Colored%22_drinking_fountain_from_mid-20th_century_with_african-american_drinking.jpg
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @seiendes A qrwica cię nie chwyta na widok segregacji ekonomicznej 1 2 klas i biznes się też trafia?
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @gnago Postulujesz, by wszyscy jeździli w tak samo spartańskich warunkach, czy przeciwnie - ktoś ma dopłacać ubogim za jazdę w luksusie? Nie wiem, czy sobie zdajesz sprawę z tego, że bilety dla klasy ekonomicznej mogą być tak tanie m.in. dlatego, że za klasę biznes i luksusową się przepłaca w stosunku do tego, co się otrzymuje. Bogaci utrzymują biedniejszych.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @jonaszewski Dzięki za wyjaśnienie. Przy okazji mojego kolejnego lotu podziękuję serdecznie tym kilku pustym fotelom w klasie biznes. Zastanawia mnie też ekonomia funkcjonowania tanich linii, które osobnych klas nie mają.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dobre zdjęcia.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Te fotki przypominją, że więcej tolerancji, a mniej rasizmu było w stanach północnych niż w katolickim południu. Czytając poniższe komentarze też da się je z grubsza podzielić na dwie grupy - tę ponad 90% miłosierną i bezideową resztę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  No nie, mialy wlasne "wesole miasteczka", choc dzieci "kolorowych", byly bardziej odpowiedzialne, pracowaly od malenkosci, byly bardziej powazne, moze nawet troche smutne, ciekawe dlaczego?.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  W Alabamie obecnie żyje tylko 26% Afroamerykanów. Ale czekających na egzekucję w więzieniu jest więcej www.doc.state.al.us/DeathRow.aspx To taka ciekawostka.
  @msypa kolor skóry też wpływa na wyrok. W Teksasie np. uniewinniono mężczyznę, który zabił prostytutkę, bo nie chciała spełnić jego życzeń, a wzięła pieniadze. To pokazuje wiarygodność wyroków amerykańskich.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @msypa W Polsce do więzienia idą praktycznie sami ubodzy. Czyżbyś twierdził, że bogaci są zawsze superuczciwi?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @pandada Mężczyzna ten był biały(Ezekiel Gilbert) jak i kobieta która go okradła.Prawo Teksasu dopuszcza użycie broni palnej w celu odzyskania skradzionego majątku.Obrona dowiodła,że działania ich klienta były uzasadnione, a mężczyzna nie działał z zamiarem zabicia kobiety, a jedynie odzyskania skradzionych pieniędzy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  jakoś tak kulturalnie....czy to na pewno USA?
  @ajpitoajpi12 to lata 40-50. Przestępczość była dużo wyższa, ale gangsterzy ubierali się elegancko, a teraz studenci ubieraja się jak chuligani.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @pandada Przestępczość była niższa. Gwałtownie rosła od połowy lat 60-tych po przełom lat 80/90 i od tego czasu spada, ale nadal jest zdecydowanie wyższa niż w 1960. Przykładowo w przeliczeniu na 100.000 mieszkańców: - napady: 1960 - 86,1; 2012 - 242,3; (rekord w 1992 - 441,9); - zgwałcenia: 1960 - 9,6; 2012 - 26,9; (rekord w 1992 - 42,8); - kradzieże: 1960 - 60,1; 2012 - 112,9; (rekord w 1991 - 272,7); generalnie przestępstwa przeciw własności: 1960 - 1.726,3; 2012 - 2.859,2; (rekord w 1981 - 5.264). W pewnym momencie uznano, że miejsce przestępców jest w więzieniu, w związku z czym, nie ma komu popełniać przestępstw, gdyż przestępcy nie znajdują się na wolności. en.wikipedia.org/wiki/Incarceration_in_the_United_States#mediaviewer/File:U.S._incarceration_rates_1925_onwards.png
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  A to jeszcze za czasów, jak Demokraci byli rasistami a Republikanie nie, czy to już po tej słynnej wolcie Kennedy'ego?
  @zlosliwyskrzat to Lyndon Johnson zniósł segregację i sprawił, że demokraci stracili poparcie na rasistowskim Południu. Republikanie nie wnioskuja o przywrócenie segregacji oficjalnej, ale wspieraja to, co przyczynia się do praktycznej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0