Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Sto lat dla mojej...naszej gazety wyborczej której jestem wiernym czytelnikiem już czwartą dekadę i pozostanę takim aż do samego końca ( mojego lub jej :))) wśród tych zdjęć zabrakło mi jednego: pierwszej strony pierwszego numeru: a tam jego eminencja Prymas i ochrona życia dziecka poczętego... tak zaczynaliśmy 34 lata temu...pamiętam pierwszą stronę z wyborów prezydenckich w 1990 : " nie bój się ! Na Tadeusza Mazowieckiego głosują Jerzy Turowicz Adam Michnik Jacek Kuroń Zbigniew Bujak Władysław Frasyniuk Marek Edelman Andrzej Wajda Tadeusz Konwicki Andrzej Szczypiorski".... byłem dumny że mój głos jest w takim gronie....I impreza na pięciolecie gazety wyborczej na Zamku Ujazdowskim w 1994: o północy Jacek Kaczmarski zagrał " Mury", potem " Obławę".... które wtedy wywoływały podobne wzruszenie jak " jeszcze Polska nie zginęła"...jeszcze kilka podobnych wzruszeń....
  @marekpoplawski

  Piekne czasy, pelne nadziei. Wbrew wszystkiemu.

  Ale tamta Wyborcza i obecna Wyborcza nie maja ze soba juz nic wspolnego. Dlaczego tak jest? To byc moze temat na dluga dyskusje.
  Nie moge wiec powiedziec "nasza", pomimo, ze tak jak Ty czytam ja samego poczatku. Na razie wiec czytac przestane. Zycze dobrych, ciekawych, tekstow do analizy!
  już oceniałe(a)ś
  3
  7
  @MarcinFromJasoom (Ale tamta Wyborcza i obecna Wyborcza nie maja ze soba juz nic wspolnego):

  bez przesady, trochę jednak mają, poza logo pozostał ogólny charakter; poza tym przez 34 lata wszystko się musiało zmienić, bo zmienia się cały czas, czy chcemy, czy nie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czasem Was lubię, czasem nie. Ale bez Was nie byłoby zycia. Trzymajcie sie i nie dajcie się żadnym kreaturom.
  @terradisiena
  Michnik i Wyborcza zaczynali w żłobku, ci dwaj bliźniacy wtedy bez znaczenia wykuwali hasło: Teraz k..wa my! Nikt ich nie brał na poważnie jak pewnego gefrajtra w 33 roku. Gazeta Wyborcza to nasza kotwica w wolnym świecie!
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @chemik49.
  dokładnie tak
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Żłobek na iwickiej połączył mnie i wyborcza , oboje tam zaczynalismy!
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Czytam od pierwszego numeru, na który polowałem kilka godzin (w Poznaniu). Różnie było, ale jesteście potrzebni zwłaszcza teraz, chyba nawet bardziej niż wtedy. Najlepszego!
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Wolności nie można kupić, ale trzeba za nią płacić
  Wszystkiego najlepszego!!!
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Jestem z Wami od pierwszego numeru, czasami trochę mniej , czasami więcej. Trzymajcie się Gazeto
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  To już tyle czasu minęło, że aż strach pomyśleć, że to więcej niż jedno pokolenie. Stworzyliście fantastyczną gazetę, najpoważniejszą w Europie środkowo-wschodniej. I może to dobry czas żeby wypieprzyć wysokie obcasy i teksy lesbo kretynek. Wróćcie do zdroworssądkowego środka, bez szemranych konszachtów z ideologiczną i dogmatyczną lewicą - a z drugiej strony bez kłaniania się klechom. Zdrówka życzę!
  już oceniałe(a)ś
  15
  2
  Brawo za akcję "tu się nie śpi"! Centrum Warszawy dla młodych i pijanych. Starzy i trzeźwi niech nie przeszkadzają w zabawie! Życzę stu lat dobrego samopoczucia!
  już oceniałe(a)ś
  11
  1