Zespół inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej przybył do Zaporoskiej Elektrowni Atomowej po opóźnieniach na trasie i ostrzeliwaniu pobliskiego miasta Enerhodar. Tymczasem prezes rosyjskiego giganta naftowo-gazowego Łukoil, który wypowiadał się przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zmarł po upadku ze szpitalnego okna.
Pokaż od:
1 września 23:39

To już koniec na dziś. Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

1 września 22:49

Prezydent Ukrainy oświadczył, że mimo porozumienia z dyrektorem generalnym Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej misja MAEA przyjechała do zaporoskiej elektrowni jądrowej bez zagranicznych dziennikarzy. Twierdzi on, że wpuszczeni zostali jedynie "propagandyści z Rosji".

1 września 22:29
1 września 22:13

Na statku towarowym przewożącym 3 tys. ton kukurydzy z Ukrainy doszło do awarii steru i jednostka osiadła w cieśninie Bosfor w Turcji. Żegluga przez Stambuł została zablokowana do odwołania - wynika z informacji podanych przez biuro gubernatora miasta i jedną z tureckich firm żeglugowych.

1 września 21:59

"Kanclerz Niemiec Olaf Scholz uważa, że ​​Berlin nie może całkowicie zrezygnować z rosyjskiego gazu, nawet mimo inwazji Rosji na Ukrainę i braku wiarygodności Moskwy jako dostawcy" - podaje ukraiński portal Europejska Prawda.

1 września 21:40

Aleksander Łukaszenka powiedział, że wojna w Ukrainie wkrótce się skończy - i jest przekonany, że Rosja nie może jej przegrać. Według niego "Ukraina jest podzielona", a "Polaków interesują zachodnie tereny kraju".

1 września 21:23
1 września 21:06

- To zaskakujące, że misja ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej trwała tylko dwie godziny - stwierdził doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

1 września 20:49

Siły Zbrojne Ukrainy odparły rosyjskie ataki na czterech odcinkach frontu w Donbasie – przekazał sztab generalny ukraińskiej armii.

Rosjanie podjęli działania szturmowe w rejonie miejscowości Dołyna na kierunku słowiańskim. Atakowali również w okolicach Bachmutu w kierunku Wesełej Dołyny, Sołedaru, miejscowości Bachmut i Zajcewo. Sztab informuje też o nieskutecznych próbach natarć rosyjskich w rejonie Awdijiwki i na północny zachód od Doniecka w kierunku miejscowości Wodiane.

Kluczowe mosty obwodu chersońskiego są pod ciągłym ostrzałem. Wśród nich są mosty drogowe: Antoniwski, Kachowski, Dariowski, a także most kolejowy Antoniwski, przez który Rosjanie przetransportowali swoje wojska i sprzęt.

1 września 20:32
1 września 20:06

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej będzie stale obecna w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej - poinformował dyrektor generalny MAEA po zakończeniu swojej misji w okupowanej przez Rosjan elektrowni.

1 września 19:44
1 września 19:26

Ciało zakatowanego przez Rosjan cywila ze związanymi rękami i w worku na głowie znaleziono w miejscowości Zdwyżiwka pod Buczą w obwodzie kijowskim - przekazał szef kijowskiej policji Andrij Niebytow.

1 września 18:50

Według służby prasowej ukraińskich sił powietrznych ukraińskie rakiety zestrzeliły dwa drony i rosyjski śmigłowiec, prawdopodobnie był to Kamow Ka-50 - podaje The Kyiv Independent.

1 września 18:07
1 września 17:59
1 września 17:57

Szef MAEA i niektórzy członkowie misji opuścili Zaporoską Elektrownię Jądrową w Enerhodarze

Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Raphael Grossi opuścił już Zaporoską Elektrownię Jądrową - poinformowała ukraińska spółka Energoatom.

"Większość członków delegacji MAEA opuściła elektrownię razem ze swoim dyrektorem" – przekazała spółka na Telegramie.

Energoatom twierdzi, że obecnie w elektrowni pozostało pięciu przedstawicieli misji MAEA, którzy rozładowują przywieziony sprzęt i będą kontynuować pracę w zakładzie. "Oczekuje się, że będą w Zaporożu do 3 września" - napisał Energoatom. 

1 września 17:47

W sierpniu Ukraina wyeksportowała 4 mln ton produktów rolnych

W sierpniu Ukraina wyeksportowała 4 mln ton produktów rolnych, w tym 1,5 mln ton przez niezablokowane porty Morza Czarnego - informuje ministerstwo rolnictwa Ukrainy.

"Śmiało zmierzamy w kierunku przywrócenia przedwojennych danych eksportowych. 25-30 proc. produktów rolnych jest przeznaczanych na konsumpcję krajową. Około 70 proc. jest eksportowanych, by wyżywić setki milionów ludzi na świecie” – powiedział wiceminister rolnictwa Ukrainy Taras Wysocki.

Według Wysockiego we wrześniu Ukraina spodziewa się eksportować już 5 mln ton żywności, a w okresie przedwojennym eksport rolny tego kraju wynosił średnio około 6 mln ton miesięcznie.