Z siedmiorga Polaków, którzy zaczęli Wimbledon, w turnieju singla pozostały Iga Świątek i Magdalena Fręch. Obie swoje mecze trzeciej rundy rozgrywają w sobotnie popołudnie. Rywalką Igi Świątek jest Francuzka Alize Cornet, Magdalena Fręch gra z Rumunką Simoną Halep.
Pokaż od:
2 lipca 18:37

Wygrała tego dnia zawodniczka lepsza, silniejsza, lepiej czująca się w grze na trawie. Iga Świątek na trzeciej rundzie Wimbledonu kończy swoją serię meczów bez porażki na spotkaniu numer 37. Trudno, teraz Polka będzie miała zapewne kilkanaście dni przerwy, potem przeniesie się na korty twarde.

Pilne 2 lipca 18:34

Koniec! Iga Świątek odpada z Wimbledonu

Niestety... To koniec Wimbledonu dla Igi Świątek. 6:4, 6:2, dalej grała będzie Alize Cornet.

2 lipca 18:31

Beznadziejna sytuacja Igi Świątek. Świątek - Cornet 4:6, 2:5, teraz serwuje Francuzka.

2 lipca 18:27

Ucieka wynik Polce... Świątek - Cornet 4:6, 2:4.

2 lipca 18:24

Niestety... Źle wygląda gra Igi Świątek w tej fazie meczu, widać jej nie tyle zdenerwowanie, co zrezygnowanie. Polka niezbyt żwawo porusza się na trawiastym korcie, w przeciwieństwie do swojej rywalki. Mamy teraz kolejne przełamanie, Świątek - Cornet 4:6, 3:2.

2 lipca 18:19

Zbyt często psuje proste piłki Iga Świątek. Świątek - Cornet 4:6, 2:2.

2 lipca 18:17

Fizjoterapeutka poprawia bandaże krępujące uda Alize Cornet. Wygląda na to, że nie jest to żaden istotny uraz, który miałby jej przeszkodzić w dokończeniu meczu.

2 lipca 18:16

Alize Cornet odrabia straty w drugim secie

Kłopoty ze zdrowiem nie przeszkadzają Francuzce w odrobieniu strat. Kilka pięknych, ryzykownych zagrań w tych gemie, przełamanie. Świątek - Cornet 4:6, 2:1.

2 lipca 18:14

Ma jakieś problemy zdrowotne Alize Cornet, w najbliższej przerwie skorzysta z pomocy fizjoterapeutki.

2 lipca 18:11

Iga Świątek przełamuje rywalkę w drugim secie

Jest przełamanie! Francuzka jakby zaczynała spieszyć się w tym meczu, próbuje skrótów. To woda na młyn Polki, która teraz wygrała gema przy podaniu rywalki. Świątek - Cornet 4:6, 2:0.

2 lipca 18:06

Pięknie gra dziś Alize Cornet, trzeba to przyznać. Gem otwarcia drugiego seta dla Świątek po zaciętej walce na przewagi. Świątek - Cornet 4:6, 1:0.

2 lipca 17:56

Dziś z turnieju odpadły już dwie rozstawione zawodniczki: Coco Gauff, Barbora Krejcikova. Oby za kilkadziesiąt minut nie odpadła ta, która jest tu rozstawiona z numerem jeden...

2 lipca 17:53

Iga Świątek przegrywa pierwszego seta z Alize Cornet

Alize Cornet w swojej długiej karierze grała już sześć razy z liderkami światowego rankingu, trzy z takich meczów wygrała. Teraz jest nieco bliżej kolejnego takiego sukcesu, bo wygrała pierwszego seta z Igą Świątek. Świątek - Cornet 4:6.

2 lipca 17:48

Gem serwisowy wygrany przez Polkę do 15, raz Polka posłała asa. Teraz trzeba wygrać kolejnego, by jeszcze powalczyć o zwycięstwo w tym secie. Świątek - Cornet 4:5.

2 lipca 17:44

Kawałek pięknego tenisa w jednej z wymian w tym gemie - Cornet zagrała piłkę blisko siatki, Polka do niej zdążyła, ale nie zdołała odbić na drugą stronę kortu. Niestety przełamania powrotnego nie ma. Świątek - Cornet 3:5.

2 lipca 17:39

Dobry, coraz lepszy jest w tym meczu serwis Igi Świątek, rywalka nie znajduje na niego odpowiedzi, za to zaczyna wyglądać na bardziej zmęczoną, niż Polka. Świątek - Cornet 3:4, teraz bardzo przydałoby się przełamanie powrotne.

2 lipca 17:34

Aj, szkoda... Miała Iga Świątek w tym gemie break-pointa, była blisko. Straty jeszcze nie zostały odrobione, Świątek - Cornet 2:4.

2 lipca 17:32

Rafał Stec obejrzał mecz Magdaleny Fręch, oto jego relacja.

2 lipca 17:28

Polka zaczyna wyglądać i zachowywać się na korcie jak rakieta nr 1 na świecie. Wreszcie jest silna, pewna siebie, dominująca. Oby tej mocy wystarczyło na resztę meczu. Gem wygrany do zera, Świątek - Cornet 2:3.

2 lipca 17:25

Wreszcie lepszy moment Igi Świątek w tym meczu. Gem był zacięty, trwał długo, toczył się na wymiany i zakończył zwycięsko dla Polki, co było tym cenniejsze, że serwowała jej rywalka. Świątek - Cornet 1:3.