Zakaz handlu w niedzielę jest szykowany w Polsce, tymczasem na Węgrzech Victor Orban właśnie się z niego wycofuje. Parlament węgierski zniósł dziś na wniosek rządu ustawę zakazującą handlu w niedzielę. Zakaz wprowadzono w marcu 2015 roku, a sondaż z grudnia pokazał, że 68% Węgrów była temu przeciwna. - Obywatelski nacisk, jeśli jest dostatecznie mocny, jest skuteczny - powiedział w Temacie dnia 'Gazety Wyborczej' prof. Leszek Balcerowicz.

Komentując poczynania partii rządzącej w Polsce, prof. Leszek Balcerowicz mówił również o tym, jak walczyć z przeciwnikiem, który nie przestrzega reguł: - Im silniejszy jest zorganizowany nacisk, tym większe szanse zatrzymania złych rozwiązań.

W 'Temacie dnia Gazety Wyborczej' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają aktualne wydarzenia w Polsce. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu.

Obejrzyj pozostałe odcinki Tematu dnia 'Gazety Wyborczej'
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
pan prof Balcerowicz jest niepoprawnym optymista!! prof. Balcerowicz wierzy w racjonalne i rozsadne decyzje tych od tzw. pis-u+ziobro+gowin? ci ochlokraci beda dalej wdrazac w zycie program wyborczy tzw. pis-u "Polska w ruinie", ci "geniusze inaczej" z tzw. pis-u+ziobro+gowin juz zrujnowali dobre imie Polski w Europie i swiecie a potrzebowali na to tylko 5 miesiecy - a maja jeszcze 3 lata i 6 miesiecy do dyspozycji, to dopiero ci z tzw. pis-u+ziobro+gowin+kaczy....+ tzw. prezydent od tzw. pis-u zrobia z Polski kraj faszystowski i zrujnowany gospodarczo i do tego z bardzo intensywnymi konfliktymi spolecznymi!!!
już oceniałe(a)ś
1
0
`