Temat dnia "Gazety Wyborczej": Węgrzy przegłosowali zniesienie zakazu handlu w niedzielę. O sile obywatelskiego nacisku z prof. Leszkiem Balcerowiczem rozmawia Wojciech Maziarski

Leszek Balcerowicz, Wojciech Maziarski; Zdjęcia i montaż: Karol Komorowski, Aleksandra Walasek
13.04.2016 13:19

Zakaz handlu w niedzielę jest szykowany w Polsce, tymczasem na Węgrzech Victor Orban właśnie się z niego wycofuje. Parlament węgierski zniósł dziś na wniosek rządu ustawę zakazującą handlu w niedzielę. Zakaz wprowadzono w marcu 2015 roku, a sondaż z grudnia pokazał, że 68% Węgrów była temu przeciwna. - Obywatelski nacisk, jeśli jest dostatecznie mocny, jest skuteczny - powiedział w Temacie dnia 'Gazety Wyborczej' prof. Leszek Balcerowicz.

Komentując poczynania partii rządzącej w Polsce, prof. Leszek Balcerowicz mówił również o tym, jak walczyć z przeciwnikiem, który nie przestrzega reguł: - Im silniejszy jest zorganizowany nacisk, tym większe szanse zatrzymania złych rozwiązań.

W 'Temacie dnia Gazety Wyborczej' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają aktualne wydarzenia w Polsce. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu.

Obejrzyj pozostałe odcinki Tematu dnia 'Gazety Wyborczej'

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka