W marszu pod hasłem 'My, Naród' wzięły udział tysiące ludzi. Manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji w obronie Lecha Wałęsy miała wyrazić solidarność z byłym prezydentem i liderem 'Solidarności'. Przybyli na demonstrację po raz kolejny manifestowali swoje niezadowolenie z postępowania rządu.

Na demonstracji KOD spotkali się ludzie z całej Polski. Jak powiedział Bartosz Piotrowski, który przybył na marsz specjalnie ze Śląska, w pociągu jadącym do Warszawy wydarzył się cud: - W jednym pociągu ludzie ze Śląska i zagłębioki, z Sosnowca i z Katowic, z Będzina, z Częstochowy, z Gliwic, gorole i hanysy. Wszyscy byli zaKODowani! Podczas manifestacji odczytano również nadesłany przez Lecha Wałęsę list, w którym apelował on do Polaków, by nie dali sobie wmówić, że to komunistyczne służby specjalne przyniosły nam wolność i niepodległość. 'Niepodległość i wolność zdobyliśmy i zagospodarowaliśmy my. My - społeczeństwo. My - 'Solidarność'. My - naród!' - zakończył swój list Lech Wałęsa.

Wiele osób zebranych na manifestacji miało ze sobą flagi, transparenty, maski, wąsy i liczne wizerunki byłego prezydenta Polski. Podczas marszu wystąpili również politycy, tacy jak Grzegorz Schetyna, Barbara Nowacka czy Ryszard Petru. Licznie zebrani podkreślali, że walczą nie tylko o dobre imię Lecha Wałęsy, ale i swoją historię. Jak zaznaczał Jarosław Kurski ich gniew i oburzenie wynikają z tego, że poczuli się z niej odarci. Manifestacja stała się też okazją do skrytykowania innych posunięć rządu, a przede wszystkim tego, jak bardzo dzieli on polskie społeczeństwo.

Obejrzyj też wideo: Jarosław Kurski: 'Nagonka na Lecha Wałęsę to być może ta kropla, która przelała czarę goryczy'
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
"dobra zmiana! ala tzw. pis+ziobro+gowin=ochlokracja!!i znowu tzw. "lud+wola tzw. ludu" a nie obowiazuja konstytucja i wartosci z niej wynikajace, przepisy +regulacje prawne sa podstawa dzialanie politykow+urzednikow-policjantow+wojska+obywateli! tzw.pis+ziobro+gowin i ten prezydent od tzw. pis-u - sa brzydka+ochlokracyjna+wredna+prymitywna twarza Polski i Polakow. i ta wredna twarz Polski i Polakow (wg. tzw. pis.u "dobra zmianan"+dobry sort Polakow) byly obecne w kazdych wiadomosciach i tzw pis-rzad + protesty KOD byly tematem glownych wiadomosci wstacji telewizyjnych w Europie! rzeczywiscie "dobra zmiana" als tzw. pis+ziobro+gowin - protesty i demonstracje przeciwrzadowe + przeciwko kikwidacji demokracji+demontazu znanych i szanowanych Polakow (f/m)!!
już oceniałe(a)ś
3
0
`