- Niezależnie od tego, co się dzieje, te media są potrzebne. Warto by było je inaczej finansować. Można narzekać, ale uważam, że jakość wielu produkcji telewizyjnych w Polsce jest fenomenalna. Jeżeli porównam to z tym, co widziałem mieszkając w wielu miejscach na świecie przez wiele lat, we Włoszech, w Brukseli, czy w Stanach Zjednoczonych, to jest wiele rzeczy naprawdę niezwykłych - powiedział Piotr Kraśko, były szef Wiadomości w TVP1.

W siedzibie 'Gazety Wyborczej' odbyła się debata dotycząca sytuacji polskich mediów publicznych. Wzięli w niej udział dziennikarze, którzy w ostatnim czasie stracili pracę lub odeszli z niej w wyniku zmian politycznych w kraju. Pokłosiem przyjęcia ustawy medialnej przez rząd jest podporządkowanie mediów publicznych władzy. PiS zapowiada, że to dopiero początek i planuje kolejną nowelizację, która ma przekształcić media publiczne w narodowe. W dyskusji o obecnej sytuacji mediów wzięli udział Katarzyna Janowska, była dyrektor TVP Kultura, Karolina Lewicka, była dziennikarka TVP Info i 'Wiadomości', Kamil Dąbrowa, były dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, i Piotr Kraśko, były szef 'Wiadomości' w TVP 1. Spotkanie poprowadził pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej' Jarosław Kurski.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Gratuluję refleksu!!! To jest sprzed miesiąca artykuł "O mediach publicznych" z "Gazety Wyborczej". Zdjęcia i montaż: Wojciech Walkiewicz, Dorota Halicka: Dźwięk: Maciej Wróblewski 28.01.2016 22:10 wyborcza.pl/12,82983,19550559.html#ixzz41agjHpvs
już oceniałe(a)ś
0
0
`