- Kolejna manifestacja KOD-u i kolejne tysiące ludzi. To już nie jest przypadek. Ci, którzy będą sobie łamać głowy, ile było ludzi, naprawdę nie ma sensu liczyć. Jest ich wystarczająco dużo. To pokazuje władzy, że musi się liczyć ze społeczeństwem, że każdy jej ruch będzie miał swoją odpowiedź. Dzisiaj rodzi się nowy ruch Solidarności, Solidarności XXI. wieku - podkreśla Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej', komentując manifestacje KOD w obronie mediów i wolności słowa.

9 stycznia w całym kraju odbyły się demonstracje zorganizowane przez KOD przeciwko ustawie medialnej. Protesty są reakcją na przyjętą błyskawicznie PiS-owską nowelizację ustawy, która pozwala rządowi na ręczne sterowanie mediami publicznymi.

Zobacz, jak wyglądały manifestacje KOD w obronie wolności słowa i mediów w polskich miastach
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Musimy solidarnie stanac ramie przy ramieniu zeby bronic naszych wieloletnich osiagniec - dla nas samych,naszych dzieci i wnukow.Zeby nie zarzucily nam w przyszlosci ze poddalismy sie bezwolnie owladnietemu zadza wladzy chorego na umysle czlowieka - ktory nie ma nic a chce wszystkiego.Czyli mowic nam jak mamy myslec,jak mamy zyc.Nie szanuje nas Polakow ... nie mozemy pozwolic na to by za nas decydowl ktor kto nie potrafi byc odpowiedzialny za najmniejsza czesc zycia - za rodzine ktorej nie ma.
już oceniałe(a)ś
54
4
"Jest ich wystarczająco dużo" Jeszcze nie, te parę tysięcy nie wstarczy.
już oceniałe(a)ś
25
2
A teraz w skrócie: Dziękujemy Ci Kościele za Pana Prezydenta Dudę. Dziękujemy Ci Kościele za kukłę Kaczyńskiego. Dziękujemy Ci Kościele za dyktaturę. Dziękujemy Ci Kościele za to, że nas oszukałeś. Dziękujemy Ci Kościele, znikaj, już dosyć.
już oceniałe(a)ś
16
3
Kościół jest największym w Polsce posiadaczem ziemskim, właścicielem gruntów rolnych, nieruchomości budowlanych, budynków, jest deweloperem, przedsiębiorcą, ciągle głodny, nigdy nienażarty. Powinien płacić podatki, przestrzegać prawa. Kościół nie przestrzega Konkordatu - należy wypowiedzieć go. Należy wyprowadzić religię ze szkół, dość kościelnych komisarzy ludowych w szkołach, usunąć z instytucji państwowych rezydentów kościelnych dbających o interesy kościoła i przekazujących hierarchii ważne informacje. PO jako partia chrześcijańsko demokratyczna nie potrafiła dojrzeć prawdziwej roli Kościoła. Została przez Kościół zapluta do cna, pozbawiona honoru i autorytetu. Z obu powodów nie nadaje się do walki. Musi powstać partia centrolewicowa o jasnych poglądach, która wytłumaczy Polakom, że Kościół to nie wiara, że tyran musi zginąć a Polska ma być bezpiecznym demokratycznym krajem.
już oceniałe(a)ś
13
1
Wróćmy do walki. Po pierwsze, nie dajmy się zastraszyć, nie bójmy się. Żeby mnie wsadzić do pudła trzeba mieć w nim wolne miejsce, by wsadzić wielu - trzeba dużo miejsc. By mnie zabić potrzebny jest wykonawca - morderca. Policjanci to też Polacy, ilu znajdzie się degeneratów? Zrobią polski kościelny Katyń? Nie bójmy się. Pokazujmy stały brak zgody na dyktaturę Kościoła. Nie bądźmy obojętni. Na to najbardziej liczą, nie mów: nie moja sprawa, nie zajmuję się polityką. Zostań obywatelem a nie menelem. To menel obrywa najczęściej Co jest siłą Kościoła - poparcie wiernych, często wiarą pokraczną, ale tacy są najwygodniejsi. Tragedią Kościoła będzie gdy wierni zrozumieją, że zostali oszukani, że ich wiara została przeliczona na forsę, że Kościół taki jaki jest dzisiaj to największy wróg wiary i Boga. Wierni muszą zrozumieć, że SĄ WINNI temu co się dzieje. To oni dali i dają Kościołowi siłę, chęć i możliwości realizacji jego zbrodniczych planów. Trzeba nieustannie mówić o tym, nie przejmować się biskupim wrzaskiem, im będzie większy oznaczać będzie, że trafiamy w cel.
już oceniałe(a)ś
11
1
Teraz trzeba Polskę odseparować, wyrwać z diabelskiej Unii, odrzucić NATO. Bóg z Maryją jak będzie trzeba nas obronią. Macierewicz świetnie to rozumie. A kukiełki sobie skaczą. Nawet jak zatłuką parę PiSów to żaden problem, ludzie muszą się trochę odreagować. Posadzi się trochę POków w wydobywczej celi i nawet pożytek będzie. Nie, proszę Państwa, to nie spiskowa teoria dziejów. To rzeczywista tragedia całego narodu. Jedno wielkie oszustwo. Kościół jako instytucja religijna zmienił się w instytucję polityczną, w partię władzy. A gdzie depozyt wiary, na którym śmietniku teraz leży? Może szkoda go? Moi przyjaciele mówią, że Kościół zapłaci za to wysoką cenę. Pewnie tak, nie wiem. Nie ma we mnie nienawiści, żal mi trochę.
już oceniałe(a)ś
6
1
Wygrał Kościół! Niech żyje Kościół! biskupie prawo boże, władza, władza, forsa. Na sznureczkach tańczą i poskakują kukiełki - kaczyński, duda, szydło i cała reszta. Spierają się, straszą, obrażają, opluwają a tymczasem Kościół w ciepełku, bez stresu, reżyseruje z tylnego siedzenia teatrzykiem o nazwie Polska. Któż to taki Kościół? Św. Jan Paweł II pozostawił nam ogłupionych wiernych, zostawił koncern Radio Maryja, sklonował się w ok. dwustu biskupach, nadal praktycznie wszyscy to jego nominaci. Święty kochał Polskę, bardzo. Postanowił uczynić ją wotum i w całości ofiarować ją Bogu (co znaczy, że Polską niepodzielnie rządzą biskupi i to oni czerpią z tego pożytki). No i wreszcie udało się. Hurra!
już oceniałe(a)ś
4
1
Weszła nowa ustawa medialna. To nie jest już zwyczajne złamanie konstytucji. To jest wypowiedzenie wojny Polakom. Dyktatura jest faktem. Protestuję, będę walczyć, do upadłego. Pytam - kto jest moim przeciwnikiem, z kim będzie walka, jakie środki wybrać, jakie są słabe strony dyktatury. Fakty to głównie szum medialny. Fakty nie wnoszą żadnej odpowiedzi, analitycy, nawet ci wybitni jak np. marszałek Borysewicz, nie dają w tej sprawie żadnej opinii. Moim zdaniem sprawa jednak od dawna jest znana i oczywista choć z asekuranckich powodów omijana jak tylko można.
już oceniałe(a)ś
3
1
`