- Można rządzić w ramach konstytucji, w ramach przestrzegania praw obywatelskich, trójpodziału władzy i w ramach instrumentów, które kontrolują władzę - mówiła na demonstracji prof. Monika Płatek.

Komitet Obrony Demokracji zorganizował dziś manifestacje w obronie demokracji i Trybunału Konstytucyjnego w 23 polskich miastach, a także zagranicą. Tydzień temu KOD w Warszawie zebrał 50 tys. osób. Demonstracje odbyły się m.in. w Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu. 'Serdecznie dziękuję za zeszłą sobotę. I proszę o jeszcze w najbliższą' - napisał na stronie Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski. Współzałożyciel KOD, zaproponował, by na manifestację pójść pod hasłem 'Cała Polska dziś się śmieje - zaczynamy mieć nadzieję'.

Polub nas na Facebooku

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
politycy od tzw. pis (gowina i ziobry oraz kukiza) swoimi swiadomymi decyzjami i wypowiedziami doprowadzili do konfliktu w Polsce. tzw. pis ma wiekszosc w sejmie, senacie i ten duda jako prezydent jest tez prezydentem od tzw- pis-u!przez nastepne 3 lata i ca. 10 miesiecy beda sprawowac wladze. (duda bedzie dluzej prezydentem od tzw. pis-u). ale zamiast zajac sie waznymi problemami w kraju jak np. mieszkania socjalne, ograniczenie bezrobocia, umowy smieciowe, konsolidacja budzetu , te ich 500 zloty na dziecko, ratowanie gmin zrujnowanych przez PO (tzw. pis opublikowal liste z tymi zrujnowanymi gminymi!!) ratowanie frankowiczow, ograniczenie migracji zarobkowej, wyprowadzenie Polski z tzw. ruiny, ratowanie Polski przed zlym rzadzeniem, itp (lista tzw. pis-u dot. ich zamiarow zostala np. w Tygodnik Polityka opublikowana!!!) to zaczeli ci tzw. politycy od tzw. pis-u (gowina, ziobry i kukiza) od rujnowania i likwidowania demokracji w Polsce!! zaczeli od obrazania Polakow - min kaczy... nazwal ich gorszym gestapowskim sortem , kukiz gada o tym, ze zydowscy bankierzy finansuja protestujacych z KOD i innych demokratow w Polsce, a funkcjonariusze polskiego kosciola rzymsko-katolickiego podjudzaja cala sytuacje np, dziwisz swoim gadaniem!! jeszcze 3 lata i ca. 10 miesiacy bedzie tzw. pis i jego tzw. politycy dzielic Polakow, doprowadzac do konfliktow w kraju i w Unii Europejskiej, Polacy beda wysluchiwac belkotu politycznego kukielek/marionetek.Napewno tzw politycy od tzw pis-u (gowina, ziobry i kukiza) nie przeprowadza ani jednej reformy, ktora zapowiedzieli, nie zajma sie budownictwem socjalnym, nie zajma sie tzw. umowami smiciowymi itp. ale zlikwiduja demokracje w Polsce!! a na to nie dostali tzw. politycy od tzw- pis-u (gowina, ziobry i kukiza) mandatu od wyborcow.!! pytanie do tzw. politykowod tzw. pis-u (gowina, ziobry i kukiza) dlaczego czlonkowie sejmu tych partii, politrycy od tzw. pis-u (gowina, ziobry i kukiza )sa psychpatami i socjopatami!!!
już oceniałe(a)ś
7
3
Nie wiem, dlaczego pod wywiadem udzielonym przez Pana Dudę dla BBC nie ma możliwości umieszczenia komentarza. Czynię to zatem pod "bliźniaczym " tekstem. Prezydent kłamie kolejny raz jakoby na ulicach protestowali ludzie odsunięci od władzy. To nieprawda. Polacy, którzy nie głosowali na PiS przyjęli wynik wyborów w milczeniu oczekując na działanie rządu. Nie było protestów, nie było podawania w wątpliwość wyników wyborów, zarówno prezydenckich, jak i parlamentarnych. Jednak w tempie kosmicznym następowały negatywne zmiany niszczące demokrację, poniżające ludzi spoza zwycięskiej opcji politycznej, Trudno wyobrazić sobie, by milcząco zgadzano się na tego typu zbójeckie metody działania. W KOD jednoczą się ludzie, którzy nigdy nie byle w grupie rządzących. Jedynym czynnikiem mobilizującym ich do reagowania jest właśnie obywatelski sprzeciw wobec rujnowania demokracji i nieliczenia się z prawami należnymi każdemu obywatelowi Polski. Z niesmakiem przeczytałam kłamliwe enuncjacje autorstwa Pana Dudy, który nadal obraża na forum międzynarodowym obywateli państwa, którego jest prezydentem. Żenujące!
już oceniałe(a)ś
1
1
Popieram !!!
już oceniałe(a)ś
17
17
Korzystajcie z demokracji, jakiej przez ostatnie osiem lat Polacy nie doświadczyli. Chodźcie, protestujcie, tupcie ze wściekłości swymi lisimi nóżkami, wspierajcie aferzystów od Sowy i przyjaciół, bo nareszcie możecie. Nie ma prowokacji policyjnych, nikt ruskich budek nie podpala i macie jeszcze swoją telewizję w komplecie, oraz większość swoich instytucji pozostawionych przez PO. Nareszcie macie wolność, z której możecie korzystać, a której nie było za aferalnych rządów Tuska i Kopacz.
już oceniałe(a)ś
22
39
Kiedyś się mówiło, wszyscy w domu normalni, a syn kolejarz. Zastanawiam się, jak to jest, że jeden z braci może być normalny, a drugi pracować w Gazecie Wyborczej?
@Antoni Antczak No właśnie, jeden z braci normalny, a drugi Pisior!!! Zastanawiające, prawda?
już oceniałe(a)ś
1
1
Panie Kurski protestujcie sobie ile tylko mozecie ale prosze was nie wprowadzajcie tylko Stanu Wojennego bo znow mi przjdzie byc internowanym przeciwko waszej glupocie ,zdrady interesow narodowych a wszystko po to aby powrocic do wladzy aby w dalszym ciagu uzurpowac sobie prawo do bycia rowniejszym posrod rownych" traktowanie polskiego spoleczenstwa bez zadnj jego podmioowosci jakto mialo miejsce przez 8 ostatnich lat waszych post-komunistycznych rzadow koalcji PO/PSL,. Mam nadzieje ze "kopniaka" jaki otrzymaliscie od polskiego spoleczenstwa jeszcze dlugo bedziecie odczuwali w swoich portfelach (bo przeciez oto wam chodzi) a wasze pochody komunistyczne I seanse nienawisci jakie organizujecie przeciwko obecnemu rzadowi naucza was pokory wzgledem drugiego czlowieka I jego podmiotowosci dla ktorych nie bylo miejsca w czasie waszych 8 letnich rzadow.. Naprawa demokracji dopiero sie rozpoczela a to czy wy bedziecie w niej uczestniczyc zalezy tylko od was samych ale z tego co demonstrujecie swoim zachowaniem raczej nie nalezy na was liczyc,ale czegoz innego mozna bylo sie po was spodziewac?? Byc moze czas a przede wszystkim efekty dzialan nowego rzadu pod przewodnictwem p.Beaty Szydlo I mlodego ale jakze wspanialego prezydenta RP p.Andrzeja Dudy przekonaja was I waszych sympatykow do wspolnego dzialania na rzecz demokracji a przynajmniej na powstrzmanie sie w szkodzeniu w jej naprawie. Pozdrawiam I zycze zdrowia
@ryszard kus Nie sposób pojąć jak ktoś myślący może nazwać Dudę wspaniałym prezydentem, wiedząc, że złamał on celowo Konstytucję i sprzeniewierzył się własnym wyborczym obietnicom. To samo dotyczy premier Szydło. Nie zrozumiem jak to możliwe, że czyjś mózg sprany przez PiSowską propagandę nie widzi tego, że to PiS próbuje wprowadzić rządy na wzór PRL-owskiego zamordyzmu. Im więcej starań PiS w powrocie do PRL tym więcej będzie demonstracji i będą one coraz bardziej gwałtowne. Bo ludzie nienawidzą jak robi się z nich idiotów, jak mówi im się, że PO to komuna a samemu wprowadza się prawo jak w komuniźmie, jak mówi im się, że PO-PSL kłamało a samemu ma się gębę pełną cynicznych kłamstw, jak zarzuca się innym niszczenie państwa a samemu się je niszczy chociażby zwiększając bez powodu deficyt budżetowy. Ale przyjdzie dzień gdy okaże się, że to PiS jest tym cynicznym oszustem i wtedy wielu ludziom będzie strasznie głupio. Dlatego, że na głupków to właśnie wyszli oni, ci którzy uwierzyli bandzie prymitywnych, prowincjonalnych działaczy PiS. Przyjdzie taki moment, już niedługo.
już oceniałe(a)ś
5
1
@ryszard kus naprawa demokracji się rozpoczęła? To dla Pana jest "naprawa". Na moje to jest bezczelne, aroganckie rozwalanie dorobku Polski ostatnich 26 lat. Naszego wspólnego dorobku. Ten wspaniały prezydent już kilka razy złamał prawo. Jego wódz siedzi i knuje a sejm po nocach przepycha w 5 minut jakieś ustawy i uchwały, które wyciąga z rękawa na minute przed posiedzeniem. Proszę mi powiedzieć, jakie 'seanse nienawiści' Pan widział z naszej strony i dlaczego nasze manifestacje są dla Pana 'komunistyczne'? No bo jak się coś mówi, to trzeba mieć na to argument. Proszę wrócić do rzeczywistości i zrozumieć, jak działa demokracja we współczesnym świecie, a nie powtarzać bezmyślnie te kuriozalne brednie. Proszę trochę pomyśleć.
już oceniałe(a)ś
4
1
@peterski60 Mam nadzieję. Szkoda jednak, że nie mamy bankierów skłonnych nas finansować, bo PiS bierze pieniądze od bankierów - zwłaszcza jednego, tego od SKOK. Dobrze Pan opisuje tę taktykę bezczelnego wmawiania własnych negatywnych cech drugiej stronie - to się w psychologii nazywa projekcja. Tak więc, banki (SKOKi) finansują PiS i jego machinę propagandową, ale PiS ustami Kukiza pomawia swojego adwersarza - w tym przypadku społeczeństwo - o to samo.
już oceniałe(a)ś
5
1
Żal mi was, naprawdę, ale musicie zaakceptować i pogodzić się z faktem, że jest was mniej. Ponieważ my popieramy dobra zmianę, a jest nas więcej, pozwolimy wam frustrować się dalej na ulicy, a waszym sponsorom marnotrawić środki, my zaś spokojnie poczekamy i pójdziemy znów za cztery lata podziękować za dobre rządy i prosić o więcej.
@Antoni Antczak A jak mnie Was żal! Nie dość, że wierzycie w te wszystlie bujdy, to jeszcze nie umiecie liczyć! Myślicie, że macie większość, gdzie? W społeczeństwie? Na ulicy? Proszę wystawcie autokary ze 100 tys. manifestujących w spokoju i pogodzie ducha. To co macie, macie dlatego, że 49% Polaków nie poszło do wyborów. Jak ja zobaczę Waszą dobrą zmianę, wasze "pińćset" i leki za darmo, to mi kaktus na dłoni wyrośnie. Jak wy widzicie dobrą zmianę w obrażaniu Polaków przez waszego wodza, to zmieńcie okulary.... te 100 tys. Polaków - normalnych ludzi, rodzin z dziećmi, emerytów i studentów, przyjechało na te demonstracje za własne pieniądze. Jakiś dureń wam nakłamał, a wy wierzycie w każdą bzdurę i bezczelne kłamstwo. Nie powinno mi być was żal, a jednak jest..... bo nikt nie powinien być aż tak głupi.
już oceniałe(a)ś
3
1
`