Debata liderów partii. Komentarze ekspertów

Kamil Lipiński; Zdjęcia: Piotr Wolski; Montaż: Dorota Halicka
21.10.2015 00:28

Debatę liderów partii w redakcji 'Gazety Wyborczej' komentują nasi dziennikarze i zaproszeni goście. Wśród nich jest socjolog Kamil Lipiński.

Zdaniem Kamila Lipińskiego mamy obecnie do czynienia z pierwszymi wyborami klasowymi - są to wybory między wizją liberalną i bardziej wspólnotową, socjalną. Według socjologa duże komitety są przegranymi tej debaty, dla małych natomiast stała się ona okazją, by w końcu zaprezentować swoje programy. Kandydaci prawicowi raz jeszcze pokazali się jako antysystemowcy. Według Lipńskiego zyskali też Janusz Piechociński i Ryszard Petru, którzy zaprezentowali się jako kandydaci centrowi. Dobrze wypadła również partia Razem, w sposób czytelny podkreślając swoją lewicowość. Kamil Lipiński zwraca też uwagę na fakt, że Adrian Zandberg przywrócił przyzwoitość debacie, kiedy mówił o konieczności pomocy uchodźcom.

Zmagania liderów partii śledzili:
> Agata Szczęśniak - socjolożka, związana z 'Krytyką Polityczną',
> Kamil Lipiński - socjolog, związny z 'Magazynem Kontakt',
> Łukasz Lipiński - publicysta, 'Polityki Insight'.
oraz dziennikarze 'Gazety Wyborczej'


Wybory parlamentarne 2015
Już 25 października - wybory parlamentarne. Wszystko o wyborach - w naszym serwisie wyborcza.pl/wybory. Znajdziesz w nim aktualne informacje o kampanii wyborczej, kandydatach, najnowsze sondaże oraz komentarze publicystów 'Gazety Wyborczej'

* Nakręć się na wybory. Powiedz, co dla Ciebie Ważne!
* Obejrzyj rozmowy z ekspertami w programie STUDIO WYBORCZEJWięcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka