Gry RPG to gry wyobraźni w której bierze udział kilka osób i każda zamienia się w jakąś postać. Wchodzą w świat wymyślony w którym czasem zdarzają się gwałty. Jednak mimo tego, że uczestnicy gry zrzucają to na brak realności, to uczestniczki często naprawdę czują się zgwałcone.

Mariusz Szczygieł zaprasza do czytania reportażu Małgorzaty Łojkowskiej pt.: 'Gwałt w grze' w Dużym Formacie.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
"uczestniczki często naprawdę czują się zgwałcone" - ilość kobiet grających w RPG jest niewielka, gwałt jest tematem rzadko poruszanym, a tym bardziej gwałt na BG, a tym bardziej taki, któremu towarzyszy dokładny opisem, do tego większość RPGraczy nie ma problemu z odróżnieniem fikcji od rzeczywistości, a jeżeli czują się niekomfortowo, mogą przerwać grę i/lub pogadać z MG żeby nie poruszał takich tematów. Autor tego tekstu najwyraźniej inaczej rozumie słowo "często" niż pozostali użytkownicy polszczyzny.
już oceniałe(a)ś
0
0
To jest owszem problem dla rodziców, aby nie kupować dzieciom głupich gier i nie pozwalać im oglądać głupich filmów. Jeśli taką grę lub film konsumuje dorosły, z własnej woli, to nie ma żadnego dylematu moralnego. Nikomu postronnemu krzywda się nie dzieje, tylko gracz jest ogłupiany, ale to jego sprawa. Polecam wykład Korwina-Mikke na temat zasady "volenti non fit iniuria".
już oceniałe(a)ś
0
1
`