Kilkanaście lat temu nad Wisłą było tylko kilku egzorcystów, a teraz musi być ich ponad stu. Na odprawianych każdego miesiąca w całej Polsce mszach jest prowadzona modlitwa o uwolnienie od złego ducha. Nie jest to jeszcze egzorcyzm. Ale jeśli ktoś pada na posadzkę, bluźni, ryczy, pluje, to odprawia się nad nim egzorcyzm indywidualny, zgodny z zaleceniami Watykanu. O egzorcyzmach czytaj najbliższy czwartek, 27 lutego w Dużym Formacie i na wyborcza.pl
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
"raz widziałem jak koleś lewituje nad ziemią.." to był poseł Protasiewicz a nie żaden "koleś".. Trochę szacunku..
już oceniałe(a)ś
28
6
mamy wybitnych specjalistów w psychiatrii - należy leczyć egzorcystów z schizofrenii... . Kilku biskupom też by się przydało,,
już oceniałe(a)ś
20
9
Zaraz szatan zacznie miotać niektórymi opętanymi i w komentarzach pojawią się bluzgi. Biedni ludzie ...
@barli1 Raczej polewka z głupoty jak ktoś w to wierzy :)
już oceniałe(a)ś
0
1
tego z nadludzką siłą na olimpiadę wysłać jako ciężarowca
już oceniałe(a)ś
2
0
widział ale nie nagrał... czemu tylko oni to widzą? normalnie dla nauki nie jest to dostępne ale oni to takie rzeczy widują... ech ciemnota wierzy w takie bzdury..
już oceniałe(a)ś
2
1
Ludzie!!!!!!Jak można wierzyć w takie pierdoły!!!!!!
już oceniałe(a)ś
3
3
Widziałeś jak lewituje, ale telefonu by nagrać to wyjątkowe wydarzenie nie miałeś? To tak jak przy tych "objawieniach" w Fatimie.
już oceniałe(a)ś
4
4
Kościół Katolicki pod zasłoną fałszywego chrześcijaństwa od wieków czci Lucyfera To, jak wyrzucać ze duchy, uczył Jezus Chrystus swoich uczniów. Jezus i Apostołowie wyrzucali demony Słowem Bożym z wiarą . To co nazywają egzorcyzmem jest łacińskim rytuałem , który raczej utwierdza demona niż wyrzuca. Egzorcyzmy nie mają nic wspólnego ze Słowem Bożym to pogańskie praktyki zmienione w zaowalowany sposób. Zmiany te nastąpiły jeszcze bardziej po Soborze Watykańskim II. www.exorcismus.org/egzorcyzmy-i-egzorcysta/8-historia-egzorcyzmu www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/596 "Egzorcyzm szybko został połączony z sakramentem chrztu. Katechumeni przed chrztem przechodzili tzw. ryt exsufflatio. Polegało to na tym, że katechumen zwracał się ku zachodowi i wykonywał dmuchnięcie i splunięcie na znak pogardy dla diabła. Te gesty mają charakter symboliczny i biblijny: zachód to symbol nocy i miejsca przebywania szatana, w przeciwieństwie do wschodu, symbolicznie związanego z paruzją i Chrystusem "Królem Słońce". Zwyczaj ten zachował się w rycie greckim. Celebrans dmuchał w twarz katechumena odnosząc się do słów św. Pawła: "zgładzi go tchnieniem ust swoich i zatraci objawieniem swego przyjścia" (2 Tes 2,8). Po tym rycie następował tzw. ryt consignatio (opieczętowanie) polegający na uczynieniu na czole katechumena znaku krzyża"
@muzzyczny człowieku! Nie ma żadnego boga ani żadnego lucyfera! żadnych takich bzdur nie ma! są tylko słowa i system religijny jaki stworzyli... robią to co robią po to, aby prowadzić dalej swój wygodny i próżniacki tryb życia, polegający jedynie na gadaniu... nie doprawiaj do tego, żadnej ideologii..
już oceniałe(a)ś
0
1
`