- Ustawa o IPN jest częścią szerszej polityki dumy narodowej, że Polacy to wyjątkowy naród, nieskażony kolonializmem, uciemiężony przez inne narody, że wszyscy ratowali Żydów, wszyscy walczyli z komuną, z Niemcami, brali udział w powstaniach itd., a to jest nieprawdą - mówi Jan Cieński, redaktor Politico Europe. Dodaje, że tworząc tę ustawę na potrzeby polityki wewnętrznej rząd w Warszawie stworzył wielki wizerunkowy problem, bo teraz prasa na całym świecie szczegółowo opisuje także nieładne strony polskiej przeszłości. Gość programu 'Świat, którym żyjemy' wspomina, że gdy w 1987 roku przyleciał z Kanady do Polski był zaskoczony skalą antysemityzmu w wypowiedziach Polaków. Przyznaje, że kilkanaście lat później ten problem całkowicie zniknął. 'Do ostatniego roku. A z tą ustawą okazało się, że antysemityzm jednak był, tylko nie wypadało posługiwać się takim językiem, a teraz jest polityczne przyzwolenie na wyrażanie takich sentymentów' - mówi Jan Cieński. Uważa, że rząd stworzył sobie tak duży problem, że będzie mu bardzo trudno wybrnąć z tej sytuacji. - Jeśli bardzo się cofną, to znów tłumy będą skandowały przed Pałacem Prezydenckim, żeby zdjął myckę - mówi gość Doroty Wysockiej-Schnepf.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Polski antysemityzm zawsze się miał dobrze, nie był głośny w ostatnich latach. Teraz to ryk. Frustraci, osobowości bez własnego zdania, bez wyobraźni, wściekłe ryje z czołem nieskalanym głębszą myślą. Cóż, każdy naród ich ma, są zazwyczaj w odległej części rozkladu normalnego. W czarnych momentach historii są u władzy, na ich frustracji buduje sie reżimy.
już oceniałe(a)ś
Zacznijmy od tego, że to nie byli żadni żydzi izraeliccy, ale polacy. Obywatele Polski z polskimi paszportami. Ginęli Polacy.
już oceniałe(a)ś
ja nie używam określenia "świnie" na swoich polskich znajomych, którzy są świniami. Lepsze słowo moim zdaniem to "łotry". Polskie łotry - zgwałci jeżel będzie okazja, ukradnie jeżeli będzie okazja,. doniesie jeżeli będzie okazja, będzie szantażował jeżeli się nadarzy taka okazja.
@tyberium1111
Słabe. Ale złoty pićdziesiąt może będzie.
Dlaczego ten głupi Rząd to robi? Nie należy zaczepiać silniejszych i bogatszych...
POLONOFOB
@maran283
Jak ktoś nnie lubi tzw. "Prawdziwych Polaków", ktorzy sami się tak nazwali i zawłaszczają sobie prawo do bycia całym narodem, to jeszcze nie znaczy że jest Polakofobem. Bo oprócz tamtych i w przeciowieństwie do nich są jeszcze Polacy prawdziwi patrioci, ludzie przyzwoici a często wspaniali.
@maran283
Hahaha! Mówi ładniejszą polszczyzną niż niejeden buc z rządu.
Zydzi sami stworzyli mit "Budynki nasze a ulica wasza". Dlaczego hitler ich tak nienawidzil ? za co ? nikt nie mowi, ale wszyscy wiemy za co. Dobrze ze maja swoj izrael i niech tam beda, tylko ze oni juz maja 75% usa w kieszeni ! 3/4 senatu usa to nasi z gor golan.
@wro1a
durna onr-owska pało - nienawidzili ich, bo do rządzenia Hitler potrzebował figury wroga.
już oceniałe(a)ś
@wro1a
Durnego ruskiego trolla można rozpoznać po tym, że nie umie poprawnie przytoczyć hasełka z międzywojnia. Kosz.
już oceniałe(a)ś
@wro1a Po prostu debil!!
@wro1a
Wklejasz ten sam tekst na różnych forach.
`