Legia rozpoczęła działalność e-sportową. "Jeśli ktoś uważa, że to nie jest prawdziwy sport, niech sprawdzi wysokość nagród"

Michał Madanowicz, zdjęcia i montaż: Patryk Larwiński
06.11.2016 23:29

W dniach 5-6 listopada na stadionie warszawskiej Legii odbył się pierwszy w historii klubu - i zarazem największy w Europie - turniej gier komputerowych poświęcony w całości grze FIFA 17. Legia, która była organizatorem imprezy, zainaugurowała przy tej okazji działalność swojej sekcji sportów elektronicznych. W zawodach oprócz reprezentanta Wojskowych, Michała Srokosza, rywalizowali również zawodnicy m.in. Manchesteru City, Paris Saint-Germain, VfL Wolfsburg czy Ajaksu Amsterdam.

Z Łukaszem 'Jurasem' Jurkowskim, spikerem na meczach Legii i byłym zawodnikiem MMA, oraz Michałem 'Sroką' Srokoszem rozmawiamy o tym, jak ważny w kolejnych latach stanie się tzw. e-sport, a także o ogromnych pieniądzach, jakie przynosi kariera wirtualnego sportowca. - Jeśli ktoś twierdzi, że to nie jest prawdziwy sport, niech zobaczy na wysokość nagród, które sięgają kilku milionów dolarów. Świat idzie do przodu - tłumaczy 'Juras'.

Turniej Modecom Legia eSports Cup 2016 wygrał zawodnik PSG, August Rosenmeier. Na kolejnych stopniach podium uplasowali się Tim Schwartmann (Schalke 04 Gelsenkirchen) i Sean Allen (West Ham United). Polak odpadł z rywalizacji w pierwszym dniu zmagań.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka