Co trzeba jeść, żeby mieć takie mięśnie?

Monika Mozgała, Roman Statsenka, Damian Obstawski
25.09.2015 12:46

Co jeść żeby szybko schudnąć?

Sprawdź listę produktów wspomagających odchudzanie. Produkty te są nie tylko skuteczne w odchudzaniu, ale także bardzo zdrowe. Nie wystarczy bowiem wyłącznie wiedza na temat tego, co jeść żeby szybko schudnąć. Nie mniej ważne jest zdrowe tracenie zbędnych kilogramów. Jedz produkty z listy żeby schudnąć:

1. Kasze oraz inne produkty zbożowe - doskonałe źródła błonnika, przyśpieszają przemianę materii. Wspaniałe efekty w procesie odchudzania przynosi kasza jaglana, zwłaszcza spożywana w połączeniu z owocami. Odchudzanie wspomoże również kasza gryczana, płatki owsiane, a także produkty na bazie starych odmian pszenicy takich jak durum czy orkisz. Należy jednak pamiętać o tym, aby co najmniej kilka godzin przed gotowaniem ziarna zamoczyć w wodzie.

2. Cytryna - tego kwaśnego owocu egzotycznego nie może zabraknąć w jadłospisie osoby z nadwagą. Warto wypijać jedną szklankę ciepłej wody z cytryną od razu po przebudzeniu.

3. Zielone warzywa - Jedz każdego dnia zielone warzywa! Pietruszka, brokuł, jarmuż, sałata - to tylko kilka pomysłów na wzbogacenie diety odchudzającej.

4. Chleb razowy - wyrzuć już dziś biały chleb pszenny i zastąp go pieczywem razowym! Jest ono znacznie mniej tuczące, a zarazem przyśpiesza przemianę materii dzięki wysokiej zawartości błonnika.

5. Czosnek - ten naturalny antybiotyk to niezawodny sprzymierzeniec szybkiego odchudzania. Wystarczy, że każdego dnia przegryziesz ząbek czosnku, a tkanki tłuszczowej błyskawicznie będzie ubywać!

6. Cebula - to tradycyjne warzywo przynosi niesamowite rezultaty w postaci lepszego trawienia, a tym samym ogranicza ryzyko odkładania się tkanki tłuszczowej.

7. Olej kokosowy - zamiast smażyć na oleju słonecznikowym pełnym tłuszczy trans, zaopatrz się w olej kokosowy. Możesz także dodawać go do sałatek lub płukać z jego użyciem usta.

8. Oliwa z oliwek - stanowi ona świetny zamiennik dla masła, które nie powinno być spożywane razem z pieczywem.

9. Siemię lniane - usprawnienie procesów trawiennych oraz szybsza przemiana materii - to bezpośrednie efekty spożywania siemienia lnianego. Można gotować je w wodze, lecz także mielić w młynku do kawy, po czym dodawać do sałatek, koktajlów, czy płatków.

10. Olej lniany - jeśli nie możesz przekonać się do siemienia lnianego, olej ten przyniesie Ci analogiczne rezultaty w odchudzaniu. Pamiętaj jednak koniecznie o przechowywaniu go w lodówce oraz możliwie szybkim spożyciu.

11. Jabłka - jedno jabłko wieczorem i nie masz kontaktu z doktorem, lecz jak się okazuje również z dietetykiem. Wszystko za sprawą wysokiej zawartości błonnika w skórce - pod żadnym pozorem więc się jej nie pozbywaj!

12. Kefir i jogurt naturalny - zastanawiając się co jeść żeby schudnąć warto uwzględnić również produkty mleczne poddane fermentacji. Ich regularne spożywanie przekłada się na znaczne usprawnienie procesów trawiennych, a tym samym szybką utratę nadmiarowych kilogramów.

Więcej na ten temat: hannibal for king
Więcej na ten temat: hannibal for king
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka