Fundacja Forum Długiego Stołu oraz Redakcja 'Gazety Wyborczej' zapraszają na relację debaty poświęconej wynikom sondażu obywatelskiego. Wyniki sondażu opublikowane zostaną w poniedziałek 20 marca 2023 roku w papierowym i internetowym wydaniu 'Wyborczej'.

Sondaż obywatelski zrealizowany w pierwszej połowie marca na zlecenie Fundacji Forum Długiego Stołu przez Kantar Public jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą badawczą w Polsce. Został sfinansowany przez 1632 obywatelki i obywateli poprzez przeprowadzą w lutym publiczną zbiórkę.

W ramach sondażu zbadano reprezentatywną próbę 4000 dorosłych mieszkańców Polski, podzieloną losowo na cztery grupy - co umożliwiło niezależne sprawdzenie efektywności czterech konfiguracji startu opozycji demokratycznej w wyborach: wariantu czterech list, wariantu jednej wspólnej listy oraz dwóch wariantów pośrednich. Ponadto zapytano respondentów o ich opinie dotyczące inflacji, Unii Europejskiej i aborcji oraz o poziom ich religijności.

Prelekcję omawiającą wyniki sondażu obywatelskiego wygłosi dr Andrzej Machowski, który jest autorem metodologi badania sondażowego, jednym z prelegentów oraz reprezentuje FFDS.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali eksperci, dziennikarze oraz politycy.

Debata po publikacji sondażu obywatelskiego na żywo: 20.03. 2023r. - godz. 18:00, w siedzibie redakcji Gazety Wyborczej przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.

Transmisji na Wyborcza.pl oraz profilu FB Gazeta Wyborcza .

Czas trwania: 2 godziny.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  o czym tu debatować, zakute łby polityków "opozycji" wpisują się doskonale w strategię ***
  Gdzie jest polska wersja Sanny Marin, Petra Pavel'a , Zuzanny Caputovej?
  @gprzemo
  Te "opozycyjne" ku.wy mowią, że ważny jest wspólny program, a nie wspólna lista. Tylko te kałownie, tygryski i kudłate leniny nie wiedzą (?), że najpierw trzeba wygrać wybory, by te programy realizować. Yebane skur...ny niszczą Polskę i dobrze o tym wiedzą.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  III kadencja PiS jest na 99% pewna.
  Te wybory nic nie zmienią.
  To zło jeszcze się nie dokonało. Jeszcze ma wiele paliwa.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Zapraszacie? To odpowiedzcie, dlaczego ten sondaż taki ch...owy, że każdy, kto cokolwiek wie, śmieje się z niego?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  ŁomatkoPolko!

  Dwie godziny będą mówić dlaczego Polacy Polakom gotują straszny wynik wyborczy :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wśród niezależnych debatujących Lis, Markowski, Giertych?
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Uch, te wieczne senatorskie miny i grymasy Jarosława Kurskiego, bullteriera liberalizmu polskiego. To zabawne, do jakiego stopnia gazeta wyborcza nie może się pogodzić z tym oczywistym faktem, że dawno już nie jest kingmakerem w polityce polskiej. Oraz że nie rozumie, że kieruje nią gromada mentalnych i politycznych mocno już wyłysiałych i przytytych has-beens. Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia, przeżytych kształtów żaden cud nie wróci do istnienia, panowie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  kamysz, wodzirej i kolorowy sweterek tak bardzo nienawidzą PO i Donalda Tuska że w żaden sposób nie zgodzą się na jedną listę , dal tych trzech pajaców najważniejsze jest dostać się do sejmu i trwać i trwać, jedyny program to jest program PO, wygrać z pis i wprowadzić program CELA +, ale dal tych trzech pajaców to niezrozumiałe, ***** *** i trzech pajaców
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  O godzinie...?
  @krzy-cho7
  Masz podane w artykule. Nie jest długi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `