Fundacja Forum Długiego Stołu oraz Redakcja 'Gazety Wyborczej' zapraszają na relację debaty poświęconej wynikom sondażu obywatelskiego. Wyniki sondażu opublikowane zostaną w poniedziałek 20 marca 2023 roku w papierowym i internetowym wydaniu 'Wyborczej'.

Sondaż obywatelski zrealizowany w pierwszej połowie marca na zlecenie Fundacji Forum Długiego Stołu przez Kantar Public jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą badawczą w Polsce. Został sfinansowany przez 1632 obywatelki i obywateli poprzez przeprowadzą w lutym publiczną zbiórkę.

W ramach sondażu zbadano reprezentatywną próbę 4000 dorosłych mieszkańców Polski, podzieloną losowo na cztery grupy - co umożliwiło niezależne sprawdzenie efektywności czterech konfiguracji startu opozycji demokratycznej w wyborach: wariantu czterech list, wariantu jednej wspólnej listy oraz dwóch wariantów pośrednich. Ponadto zapytano respondentów o ich opinie dotyczące inflacji, Unii Europejskiej i aborcji oraz o poziom ich religijności.

Prelekcję omawiającą wyniki sondażu obywatelskiego wygłosi dr Andrzej Machowski, który jest autorem metodologi badania sondażowego, jednym z prelegentów oraz reprezentuje FFDS.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali eksperci, dziennikarze oraz politycy.

Debata po publikacji sondażu obywatelskiego na żywo: 20.03. 2023r. - godz. 18:00, w siedzibie redakcji Gazety Wyborczej przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.

Transmisji na Wyborcza.pl oraz profilu FB Gazeta Wyborcza .

Czas trwania: 2 godziny.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Liczmy sobie naiwnie słupki, czy się uciuła, czy nie uciuła....

Trzeba się pogodzić (z bólem) z tym, że OGROMNA część Polaków popiera katolicki FASZYZM. Taką tępą, prymitywną, przaśno-buraczaną, kacapską, azjatycką odmianę FASZYZMU. Ta władza spełnia w zasadzie wszystkie jego podręcznikowe kryteria, ale dlatego właśnie, że TO SIĘ LUDZIOM PODOBA, że polscy praktykujący katolicy (bo PiS popierają niemal wyłącznie praktykujący katolicy, a reszta, czyli jawnie niewierzący lub niepraktykujący - nie popierają) tak widzą państwo: jako twór wszechmocy i opresyjny, stawiający śmierdzące walonkę na gardle każdemu, kto władzy nie popiera, który "daje żyć" popierającym. Czyli że rzuci byle ochłap, "obroni" (przed gejem, uchodźcą, robakami do jedzenia), puści disco-polo w telewizji. Innych aspiracji ani poglądów nie mają.

Nie zmienimy mentalności milionów moherowych onuc, a Zje...na Prawica ZAWSZE pozostanie obiektem ich miłości, PiS perfekcyjnie dopasował się do oczekiwań MOTŁOCHU, czego nie umiały inne partie naiwnie wierzące w demokrację, jej procedury i instytucje. One są BEZ ZNACZENIA dla prostaka, plebsu, tłuszczy. Prostaków, plebsu, tłuszczy jest dużo, jest więcej.

Dlatego taki kraj jak Rosja nie zmienia się od wieków. I my też się zmieniamy, jesteśmy taką bardziej karłowatą Rosją, przez ledwie dwie dekady żyliśmy głupimi złudzeniami, aż przyszedł Jarosław Kaczyński i obudził w Polaku kacapa. Znów.
@antyPiSlamista
kurde , 100% racji niestety
już oceniałe(a)ś
3
0
@antyPiSlamista
Straszny bełkot. Większość polskich katolików to katolicy kulturowi, nie lubią nauczania Jędraszewskiego i spółki. Zrównywanie katolicyzmu z faszyzmem to wpychanie ich w ręce PiS-u.
już oceniałe(a)ś
1
2
@antyPiSlamista
I produkuje nowych kacapów w szkole, Czarnek robi swoje.
już oceniałe(a)ś
2
0
o czym tu debatować, zakute łby polityków "opozycji" wpisują się doskonale w strategię ***
Gdzie jest polska wersja Sanny Marin, Petra Pavel'a , Zuzanny Caputovej?
@gprzemo
Te "opozycyjne" ku.wy mowią, że ważny jest wspólny program, a nie wspólna lista. Tylko te kałownie, tygryski i kudłate leniny nie wiedzą (?), że najpierw trzeba wygrać wybory, by te programy realizować. Yebane skur...ny niszczą Polskę i dobrze o tym wiedzą.
już oceniałe(a)ś
2
1
III kadencja PiS jest na 99% pewna.
Te wybory nic nie zmienią.
To zło jeszcze się nie dokonało. Jeszcze ma wiele paliwa.
już oceniałe(a)ś
4
1
Zapraszacie? To odpowiedzcie, dlaczego ten sondaż taki ch...owy, że każdy, kto cokolwiek wie, śmieje się z niego?
już oceniałe(a)ś
1
0
ŁomatkoPolko!

Dwie godziny będą mówić dlaczego Polacy Polakom gotują straszny wynik wyborczy :)
już oceniałe(a)ś
1
0
Wśród niezależnych debatujących Lis, Markowski, Giertych?
już oceniałe(a)ś
2
1
Uch, te wieczne senatorskie miny i grymasy Jarosława Kurskiego, bullteriera liberalizmu polskiego. To zabawne, do jakiego stopnia gazeta wyborcza nie może się pogodzić z tym oczywistym faktem, że dawno już nie jest kingmakerem w polityce polskiej. Oraz że nie rozumie, że kieruje nią gromada mentalnych i politycznych mocno już wyłysiałych i przytytych has-beens. Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia, przeżytych kształtów żaden cud nie wróci do istnienia, panowie.
już oceniałe(a)ś
0
0
kamysz, wodzirej i kolorowy sweterek tak bardzo nienawidzą PO i Donalda Tuska że w żaden sposób nie zgodzą się na jedną listę , dal tych trzech pajaców najważniejsze jest dostać się do sejmu i trwać i trwać, jedyny program to jest program PO, wygrać z pis i wprowadzić program CELA +, ale dal tych trzech pajaców to niezrozumiałe, ***** *** i trzech pajaców
już oceniałe(a)ś
0
0
`