Cykliczny, autorski program Jacka Fedorowicza dotyczący wydarzeń polityczno-społecznych w Polsce.

Jacek Fedorowicz - satyryk, aktor, artysta malarz, rysownik i felietonista. W 1980 wstąpił do 'Solidarności', współpracował z Radiem 'S' Regionu Mazowsze związku. Na początku stanu wojennego zerwał wszelkie kontakty z państwowymi środkami przekazu i publikował poza cenzurą. W latach 1995-2006 prowadził w TVP program satyryczny 'Dziennik Telewizyjny'.

Od grudnia 2020 Jacek Fedorowicz komentuje rzeczywistość na kanale YouTube.

Wszystkie odcinki do zobaczenia tutaj: https://bit.ly/3bSaLmz

Niektóre z jego krótkich filmów wpisują się w ciąg fabularny: oto do mieszkania głównego bohatera wprowadził się na siłę uciążliwy, obcy mentalnie sublokator. Pojawia się czasem także jego siostra. Też entuzjastka partii rządzącej.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Brawo !!!!! !!! Jak zwykle G E N I A L N Y komentarz .Brawo !!!!! !!!
już oceniałe(a)ś
32
0
Przypomina mi się historia sprzed 1939 r., którą wyczytałem w latach 70-tych XX w. w dodatku ?Życie i nowoczesność? redagowanym przez Stefana Bratkowskiego:
Jakiś dygnitarz załatwił swojemu krewnemu bez kwalifikacji i doświadczenia wysokie stanowisko w jednej z polskich hut. Krewny zgłosił się do dyrektora, ten przyjął go uprzejmie, poczęstował kawą, oprowadził po hucie i na koniec dał mu karteczkę do kasy, żeby mu wypłacili wynagrodzenie w kwocie 1500 zł (bardzo wysokie jak na owe czasy).
? Panie dyrektorze, ale co ja będę w hucie robił i gdzie będzie mój gabinet? ? zapytał zdziwiony nowo przyjęty pracownik.
? Będzie pan przychodził 1-go każdego miesiąca i odbierał wynagrodzenie, a do tego gabinet nie jest panu potrzebny. Bo hutę stać na to, żeby wypłacić panu co miesiąc 1500 zł, ale nie stać na to, żeby pan tu o czymkolwiek decydował.
już oceniałe(a)ś
27
0
Genialny Panie Jacku, jak dobrze że jeszcze jesteś w niezmienionej formie i postaci.
już oceniałe(a)ś
27
0
Narodowa Translokacja Zasobów Piaski Polskie. Na razie, potem Narodowo-Katolicka, bo kilkanastu procent w urnach nie można zaniedbać.
już oceniałe(a)ś
22
0
Translokacja piaski polskie zostało już przez PiS wymyślone Niczym innym nie jest kopanie kanału do Elbląga przez mierzeję. Następnie w nieskończoność trzeba będzie usuwać piasek nanoszony przez Bałtyk i rzekę Elbląg Prawdziwe zarobkowe perpetum mobile
już oceniałe(a)ś
21
0
Pan Jacek jest fantastyczny! Komentarz do pisiego dzieła, czyli Polski w ruinie - na najwyższym poziomie. Podziw i szacunek.
już oceniałe(a)ś
19
0
Najlepszy!! Znakomity! Bez nadmiernych emocji a uderzający w samo sedno! Brawo Panie Jacku!
już oceniałe(a)ś
18
0
Wybitni artyści, tacy jak Jacek Fedorowicz, mają bezbłędną intuicję i nawet trochę tylko wiedząc, potrafią wskazać sedno problemu. Potwierdza to inny artykuł z GW, z dzisiaj, którego Fedorowicz nie mógł znać, o PGW Wody Polskie: ?Odszedłem jakiś czas temu, bałem się. Pełno niekompetentnych zadowolonych z siebie nominatów partyjnych, beztroskich w swojej głupocie, bez wyobraźni, za to z wielkim o sobie mniemaniu. Miałem podpisywać się pod ich działaniami. Widziałem, że wszystko, co robią, to tylko propaganda, dla zadowolenia partii. Z wydziałów potworzyli departamenty, zatrudnili pociotków, swoje zadania zrzucili niżej. W razie kłopotów partia by ich obroniła, ja byłbym kozłem ofiarnym, bo się podpisałem, a nie wszystko mogłem sprawdzić, nie ufałem im. "
już oceniałe(a)ś
8
0
`