- Imigranci zawsze mają wybór, uchodźcy niczego nie planują - mówi Muhamadjon Kabirov, dziennikarz z Tadżykistanu. - Kiedy w marcu przekroczyliśmy granicę ukraińsko-polską czułam się jak uchodźczyni, było we mnie tyle żalu i smutku. Teraz jest lepiej. Czuję, że znalazłam schronienie - opowiada Halina Khalimonyk, ukraińska dziennikarka, która współpracuje z katowicką 'Gazetą Wyborczą'.
Halina i Muhamadjon są współautorami 'Gazety Uchodźców'. Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy oddaliśmy przygotowanie codziennego wydania 'Wyborczej' uchodźcom, którzy żyją w Polsce albo którzy przez Polskę przeszli na swym szlaku migracyjnym. 20 czerwca znajdą państwo na naszych łamach teksty przygotowane przez przybyszy z Ukrainy i Białorusi, Afganistanu i Syrii, irackiego Kurdystanu i Tadżykistanu, Erytrei i Birmy.
Więcej na ten temat można przeczytać pod tym linkiem.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  I wy na serio potraficie wrzucić do jednego worka osoby z Ukrainy i Białorusi, Afganistanu i Syrii, irackiego Kurdystanu i Tadżykistanu, Erytrei i Birmy.
  SERIO?
  Serio?
  Potraficie matkę z dzieckiem która uciekła z bombardowanego Kijowa porównać do dezertera z Iraku który rzuca cegłami w pograniczników i niepiśmiennego poganiacza wielbłądów z Somalii??
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  > uchodźcy niczego nie planują
  Aha, czyli jednak wszyscy ci próbujący dostać się do Polski z Białorusi to nie są uchodźcy - bo oni przecież sobie zaplanowali wycieczkę via białoruskie biuro podróży.
  Dziękuję, "Gazeto". że wreszcie rzetelnie to wyjaśniłaś!
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  `