W środę, 15 czerwca 2022 r. swoją premierę będzie mieć podcast Wyborcza.pl poświęcony tematyce zdrowotnej. Odcinki 'Zdrowej rozmowy', której gospodyniami są Katarzyna Staszak i Margit Kossobudzka, ukazywać się będą co tydzień. Doświadczone dziennikarki działu Nauka i zdrowie 'Wyborczej' merytorycznie, ale w przystępny sposób i z odpowiednią dawką humoru podejmą tematy ważne oraz te, o które chcielibyśmy zapytać lekarza, ale nie mieliśmy odwagi.

'Zdrowa rozmowa' to podcast z misją. W myśl starej zasady 'lepiej zapobiegać, niż leczyć', częściej będzie w nim można usłyszeć o stylu życia niż o chorobach. Prowadzące oddzielą prawdę od fikcji, porozmawiają z ekspertami, a także pomogą odbiorcom znaleźć drogę do zdrowia w gąszczu skomplikowanych, często sprzecznych porad medycznych.

Słuchacze pierwszego odcinka cyklu dowiedzą się, jak dożyć w zdrowiu stu lat. W kolejnych częściach serii Katarzyna Staszak i Margit Kossobudzka sprawdzą natomiast, czy można mieć alergię na komary i być otyłym bez nadwagi, ile godzin dziennie powinniśmy spać oraz jak w tani sposób poprawić wygląd skóry

Audycji będzie można słuchać na Wyborcza.pl, a także - bezpłatnie - na platformach Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube oraz na tokfm.pl. Nowe odcinki pojawiać się będą w każdą środę od 6 rano.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
`