Od dawna sprawdzamy, jaki majątek mają Iwona i Mateusz Morawieccy. Bo w 2013 r. dzisiejszy premier przepisał na żonę większość majątku, ukrywając go w ten sposób przed opinią publiczną. Kilka miesięcy temu natrafiliśmy na 'grupę trzymającą kamienice' po banku BZ WBK, którego prezesem do listopada 2015 r. był Morawiecki. To m.in. jeden z najbogatszych Polaków.

Szczegóły w poniedziałek w 'Gazecie Wyborczej' i na wyborcza.pl.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Czekam z utęesknieniem na wyliczenia uwłaszczonego majątku "prawych i sprawiedliwych patriotów", mówiących, że "do polityki nie idzie się dla pieniędzy"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@dorina2211
On (koci wódz?) się wtedy spieszył i niedokładnie to ujął.
Chodziło mu zapewne o to, że:

"... do polityki nie idzie się dla byle jakich, małych pieniędzy."

Doby (znaczy cwany) polityk
to potrafi zarobić na produkcji i misek i ryżu.
A w przerwie kota wodzowi nakarmi.
...
już oceniałe(a)ś
11
0
@dorina2211
Przecież "wystarczy nie kraść"!
już oceniałe(a)ś
1
0
Putin też podobno jakiś bidok jest
Te typy tak mają
już oceniałe(a)ś
136
2
A ja czekam, może ktoś pokaże pełną listę polskich oligarchów - nie wiedzieć czemu u nas ich tak się nie nazywa.
@malaguena1
Może dlatego że własność ma pis-państwo, czyli ?nikt?.
Partyjny kapitalizm.
już oceniałe(a)ś
8
0
@malaguena1
Bo nie mają takiej kasy
już oceniałe(a)ś
1
1
Panie Mateuszu gratuluję przedsiębiorczości Panu i małżonce. Niestety połączenie biznesu z funkcję polityczną w kraju to jest duzy problem, na przykładzie Rosji, Turcji, Węgier itd. Można to też tak ująć: nie uchodzi. Niech Pan poprawi sytuację polityków tak, żeby każdy miał godziwy zarobek np. jako poseł i nie musiał paprać palców podejrzanymi interesami, któremu na zdrowie nie wyjdą. Tak jest w tych szczęśliwych i bogatych krajach zachodnioeuropejskich o wysoką rozwiniętej demokracji. W tej Europie, której Pan się tak sprzeciwia i tak nie lubi.Tam żaden polityk nie zrobi podejrzanych interesów np. z kościołem, a jak robi, to go ludzie zniszczą. Ale nie w tym naszym kochanym kraju, gdzie obywatel jest niczym, tak jak chce PIS I naczelny prawnik Pan Ziobro. Ale tak właśnie jest w tych szczęśliwych zachodnioeuropejskich krajach o wysoko rozwiniętej demokracji, w tej Europie, której Pan tak się sprzeciwia.
Serdecznie pozdrawiam.
@Justynka
to nie nazywa się przedsiębiorczość, tylko wykorzystanie władzy do osiągnięcia korzyści majątkowych
już oceniałe(a)ś
30
0
@Justynka
Ale niezbyt co do tych zachodnich. Borys Johnson to złodziej i oszust z rządową zgrają.Zasłania się wojną w Ukrainie.
już oceniałe(a)ś
1
6
@AGAJ201
russkij?
już oceniałe(a)ś
2
0
To winko, które sobie ta parka spekulantów i hochsztaplerów radośnie popijała, kosztowało pewnie tyle, ile wynosi pensja nauczyciela. Za jeden kieliszek. Obrzydlistwo!
@Lasentinelle
Na dodatek pójdzie w koszty
już oceniałe(a)ś
16
0
I co z tego. Mieli , mają i będą mieć wdzięczność na wieki 40% suwerena. Nawet rozjechana przysłowiowa Ciężarna zakonnica na pasach tego nie zmieni. Folwarcznych Azjatów nigdy dość. Trawestujac wielkiego pisarza " a kto powiedział że ten naród między Bugiem a Odrą to Europejczycy?"
już oceniałe(a)ś
68
2
Oszust , kłamca i hochsztapler w formie , popija WINA TUSKA i kombinuje co by tu jeszcze spieprzyć i jak pognębić Polaków . Działeczki sprzedane ale łapki wcale nie czyściutkie . Będzie siedział za działania przeciwko Państwu i Konstytucji .
@kollesio
Nie będzie siedział. Daj mi przykład polityków, których rozliczono i siedzą. Jeden z samoobrony za molestowania ale to inny rodzaj sprawy.
już oceniałe(a)ś
1
1
@k_r_m
Nawet sąd orzekł kiedyś ze polityk może kłamać w kampanii wyborczej
już oceniałe(a)ś
1
1
Trudno uwierzyć w "państwowość" ojca, Kornela Morawieckiego; który dzięki swojej wcześniejszej działalności dostał się do sejmu. Nabrał wiatru w żagle...! Kłamał przed kamerami również przed śmiercią: "Nic nie wiem, nie słyszałem, nie widziałem"
Tymczasem synalek wyrósł "na Pinokia", czemu ojciec do końca zaprzeczał. Tak jedzie się w państwie PiS na nazwiskach. Zaprzepaścił Mateusz ideały ojca; a może i tatuś ich nie miał i przypadkowo znalazł się tam, gdzie peany pochwalne piszą? Trudno powiedzieć... Wychowanie ma znaczenie, dom rodzinny ma znaczenie; one dają "kręgosłup", którego u synalka nie ma. Jedzie na "ścianę" coraz większą prędkością, by zdobyty majątek utrzymać! A suweren?! Niech sobie radzi, jak skonkludował Suski: "Zaciągnęli kredyt, niech płacą!"
@europa***
Ideały ojca? Solidarność Walcząca to była grupa mająca na celu rozwalić Solidarność gdańską. To była zwyczajnie rosyjska agentura!
już oceniałe(a)ś
0
0
`