11. odcinek podcastu 'Warszawa nadaje' wyemitowaliśmy 4 marca, w 90. rocznicę urodzin Ryszarda Kapuścińskiego. Nagraliśmy go tuż przed inwazją Putina na Ukrainę. O wojnie więc nie rozmawiamy. Rozmawiamy o tym, kim był słynny reporter, jak dziś odczytujemy jego reportaże, wędrujemy jego warszawskimi śladami. Kapuścińskiego wspomina jego rówieśnik, dziennikarz i reporter Mirosław Ikonowicz, przyjaciel Kapuścińskiego. Rozmawia z nim autorka tego odcinka Marta Woźniak.

O swoich relacjach z twórczością Kapuścińskiego opowiada reporterka Olga Gitkiewicz. Zastanawia się, jak zmienił się reportaż od ukazania się 60 lat temu jej ulubionej książki Kapuścińskiego 'Busz po polsku'. Przekonuje, że reportaż to wcale nie jest bezstronna opowieść.

Podcast zaczynamy od spaceru, tym razem śladami reportera na Polu Mokotowskim. Tam w 2010 r. została wytyczona ścieżka Kapuścińskiego. Naszą przewodniczką na niej jest redaktorka Bożena Dudko, b. asystentka Ryszarda Kapuścińskiego i inicjatorka przyznawanej przez miasto Warszawa literackiej nagrody Ryszarda Kapuścińskiego dla najlepszej książki reporterskiej.

Więcej odcinków na https://wyborcza.pl/warszawanadaje.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
`