Podcast "Warszawa nadaje", odc. 8. Pies w wielkim mieście. Jak mądrze adoptować czworonoga?

wideo: Marcin Tynkowski
19.01.2022 14:50

Tym razem mamy dużo szczekania prosto ze schroniska dla zwierząt na Paluchu. Zabrała nas tam autorka tego odcinka podcastu Karolina Sarniewicz, prywatnie właścicielka adoptowanego z tego schroniska niewielkiego kundla imieniem Czosnek. Na miejscu oprowadzali nas i opowiadali za-ca dyrektora schroniska Aleksander Sikorski i Sławomir Prochocki, specjalista od psów trudnych, które wymagają długiej pracy, zanim będzie można skierować je do adopcji.

Dowiedzieliśmy się, że w schronisku jest teraz około 500 zwierząt, a bywało znacznie więcej, nawet dwa razy tyle. Ta obecna liczba to dobry znak, że bardziej o psy dbamy i częściej adoptujemy ze schronisk. O tym, jak sobie ułożyć życie z zaadoptowanym zwierzakiem, opowiada podczas rozmowy w studiu behawiorystka Jolanta Łapińska.

Na zakończenie Dorota Sumińska, lekarka weterynarii i publicystka, czyta swój felieton o krętych i niełatwych relacjach psio-ludzkich na przestrzeni dziejów. Inaczej, co człowiek zrobił wilkom, a potem psom, by je do siebie przywiązać i udomowić.

Więcej odcinków na https://wyborcza.pl/warszawanadaje.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka