"Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce". Śmierć w smogu

mat. promocyjny
10.01.2022 14:42

W kolejnym odcinku z cyklu 'Ty Śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce' nasi bohaterowie dr Katarzyna Michniewska oraz redaktor Maciej Orłoś będą kontynuować niezwykle ważny temat, a mianowicie jaki wpływ na nasze zdrowie ma coraz bardziej powszechny w naszych miastach SMOG.

Dowiemy się, dlaczego tak ważne jest by dbać o środowisko naturalne i dlaczego czystość i jakoś środowiska naturalnego ma przełożenie na zdrowie człowieka, na jego zdrowie psychiczne, na jego zdrowie mentalne.

Czy zdawaliście sobie sprawę, że w 2013 roku międzynarodowa agencja badań nad rakiem uznała zanieczyszczone powietrze, w tym szczególnie pyły PM 10 oraz PM 2.5 jako udowodniony czynnik kancerogenny, czyli powodujący nowotwory? Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że przez tak zwaną niską emisję, ludzie sami trują swoje dzieci i wnuki, narażając je na choroby nowotworowe.

Zachęcamy do obejrzenia najnowszego odcinka i zachęcany do dyskusji na ten niezwykle ważny temat. Cykl edukacyjnych filmów pt. 'Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce' - ma na celu edukację polskiego społeczeństwa. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim oraz angielskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych - ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska - tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży, a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka