W najnowszym odcinku 'Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce' ciąg dalszy tematyki smogu, jednak tym razem będziecie mieli Państwo okazję wysłuchania zaskakującej rozmowy z profesorem Piotrem Kuną, który uchyli rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o wyniki badań nad pochodzeniem pewnych chorób, kto jest odpowiedzialny za ich występowanie, jak się ma jakość powietrza do stopnia umieralności na COVID-19. Poruszy również zagadnienia związane z maseczkami, oczyszczaczami powietrza, a także dowiemy się, co jest nie tak ze świecami zapachowymi.

Od pokoleń sami, jako ludzkość, wpływamy destrukcyjnie na nasze zdrowie. Co ciekawe pijemy zdrową wodę, a oddychamy najgorszym powietrzem w Europie. Niewiele się o tym mówi, ale SMOG w sposób zdecydowany przyczynił się do zwiększenia się ilości zgonów przy zachorowaniach na COVID-19, co widać na przykładzie Polski. Na północy, gdzie jakość powietrza jest znacznie lepsza, umieralność z powodu tej choroby była dużo niższa versus południe, gdzie powietrze jest fatalne (dane dotyczące trzecie fali). O tym i innych ciekawostkach rozmawiają prowadzący dr Katarzyna Michniewska i redaktor Maciej Orłoś.

Do powyższej tematyki nawiązuje również nasz najnowszy spektakl Eko-Akrobatyczny pt. 'Blamaż Klimatyczny. Historia inspirowana 'Opowieścią Wigilijną' Charlsa Dickensa, którego premierę będzie można zobaczyć na naszym kanale YouTube, już 25 grudnia, a także 26 grudnia br. o godzinie 12.00. Adaptacja znanej opowieści nawiązuje do problematyki degradacji środowiska za sprawą nadmiernej emisji CO2 i zanieczyszczenia powietrza. Całość przekazu dopełniają piękne utwory śpiewane przez znanych artystów i spektakularne układy akrobatyczne. Serdecznie zapraszamy na chwilę relaksu ze sztuką.

Cykl edukacyjnych filmów pt. 'Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce' ma na celu edukację polskiego społeczeństwa. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim oraz angielskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych - ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska - tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży, a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Fajna akcja - slabe haslo, ma pejoratywny wydzwiek :/
`