"Odzyskać normalność!". Agnieszka Holland zaprasza na XIII Kongres Kobiet

red.
03.11.2021 13:08

Już 6 listopada o godzinie 10.00 rozpocznie się XIII Kongres Kobiet 'Odzyskać normalność!'

W sobotę, 6 listopada spotykamy się w studio (streaming), pozostałe debaty - online (7-14 listopada). Wszystko zobaczymy na Facebooku i na stronach Wysokich Obcasów.

W złym świecie nie ma dobrego życia. Naszym obowiązkiem jest bunt. Będziemy rozmawiać z buntowniczkami i zastanawiać się jak możliwa jest egalitarna demokracja, jak możliwa jest inna polityka? Będziemy diagnozować sytuację kobiet w świecie, który im nie sprzyja; w pandemii, na rynkach pracy (co dalej z ustawą o równości płac?), w sferze prywatnej (przemoc seksualna). Zastanawiać się: Jak odbudować polską szkołę? Jak wierzyć poza Kościołem? Jak rządzą kobiety w samorządach? Na co wydajemy pieniądze? Porozmawiamy o seksie po 50. i cnotach niewieścich. W Dzień Niepodległości zajmować się będziemy 'Uchodźcami - naszymi bliźnimi'; zastanawiać się po co nam patriotyzm i co się dzieje z męskością (kryzys?). Zajmiemy się też trans feminizmem i ekofeminizmem.

Kongresowi towarzyszyć będzie bezpośrednia relacja ze szczytu klimatycznego w Glasgow i wielka debata 'Czy kobiety uratują klimat'.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka