"Jak zatrzymać Polskę w Europie?". Rozmowa z Adamem Michnikiem w Klubie ''Wyborczej'' już w czwartek

redakcja wideo; Roman Imielski; tekst: Bartosz Wieliński
27.09.2021 21:13

Już w najbliższy czwartek 30.09 o godz. 20 odbędzie się kolejne spotkanie online Klubu Wyborczej.

Antyeuropejski kurs rządu Prawa i Sprawiedliwości nie budzi wątpliwości. Władza ignoruje nie tylko wezwania, by przestrzegać fundamentalnych zasad naszej wspólnoty, ale też wyroki TSUE. Nakręca coraz ostrzejszą antyunijną propagandę, coraz głośniej mówi o polexicie. Czy to szaleństwo da się zatrzymać?

Adam Michnik i jego dotychczasowi goście - Donald Tusk, Swiatłana Cichanouska, Adam Bodnar , których zapraszaliśmy do Klubu 'Gazety Wyborczej' - do tej pory odpowiadali na pytanie: skąd czerpać nadzieję? Teraz, gdy kwestia wyjścia Polski z Unii Europejskiej jest na porządku dziennym, to pytanie staje się palące. Czy Polskę da się jeszcze zatrzymać w Europie? Porozmawiamy o tym w Klubie 'Wyborczej' w czwartek, 30 września o godz. 20.

Adam Michnik jest jak zawsze w bojowym nastroju, a światło nadziei dostrzegał nawet wtedy, gdy sytuacja wydawała się beznadziejna. Uwielbiam jego anegdotę, że tylko optymiści są ciekawi i warci uwagi, bo pesymiści zawsze mają rację. Jak jego zdaniem jest teraz, gdy władza nie tylko mówi o 'brukselskiej okupacji', ale też prowadzi walkę z niezależnymi mediami, rozprawia się z niezawisłym sądownictwem, pogrąża się w korupcji i się tego nie wstydzi, bo przekupuje posłów prawie w świetle kamer.

Chcielibyśmy o tym porozmawiać także z Państwem. Spotkanie w czwartek, 30 września o godz. 20 poprowadzę wraz z koleżanką z redakcji Dorotą Wysocką-Schnepf. W komentarzach podzielcie się Państwo z nami swoją opinią na temat tego, co się dzieje z naszym krajem, opiszcie nam, skąd czerpiecie nadzieję.

Prosimy też o pytania dla Adama Michnik na adres klub@wyborcza.pl. Będziemy je zadawać podczas transmitowanego na żywo spotkania. Zapraszamy członków Klubu 'Wyborczej' o godz. 20 na Wyborcza.pl. Jeśli ktoś z Państwa nie może wziąć udziału w czwartkowym spotkaniu, proszę się nie martwić - wyślemy zapis wideo. W trakcie wydarzenia uczestnicy otrzymają kod promocyjny na książki Wydawnictwa Agora, związane z bohaterem i tematem spotkania.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka