Już w najbliższy czwartek 30.09 o godz. 20 odbędzie się kolejne spotkanie online Klubu Wyborczej.

Antyeuropejski kurs rządu Prawa i Sprawiedliwości nie budzi wątpliwości. Władza ignoruje nie tylko wezwania, by przestrzegać fundamentalnych zasad naszej wspólnoty, ale też wyroki TSUE. Nakręca coraz ostrzejszą antyunijną propagandę, coraz głośniej mówi o polexicie. Czy to szaleństwo da się zatrzymać?

Adam Michnik i jego dotychczasowi goście - Donald Tusk, Swiatłana Cichanouska, Adam Bodnar , których zapraszaliśmy do Klubu 'Gazety Wyborczej' - do tej pory odpowiadali na pytanie: skąd czerpać nadzieję? Teraz, gdy kwestia wyjścia Polski z Unii Europejskiej jest na porządku dziennym, to pytanie staje się palące. Czy Polskę da się jeszcze zatrzymać w Europie? Porozmawiamy o tym w Klubie 'Wyborczej' w czwartek, 30 września o godz. 20.

Adam Michnik jest jak zawsze w bojowym nastroju, a światło nadziei dostrzegał nawet wtedy, gdy sytuacja wydawała się beznadziejna. Uwielbiam jego anegdotę, że tylko optymiści są ciekawi i warci uwagi, bo pesymiści zawsze mają rację. Jak jego zdaniem jest teraz, gdy władza nie tylko mówi o 'brukselskiej okupacji', ale też prowadzi walkę z niezależnymi mediami, rozprawia się z niezawisłym sądownictwem, pogrąża się w korupcji i się tego nie wstydzi, bo przekupuje posłów prawie w świetle kamer.

Chcielibyśmy o tym porozmawiać także z Państwem. Spotkanie w czwartek, 30 września o godz. 20 poprowadzę wraz z koleżanką z redakcji Dorotą Wysocką-Schnepf. W komentarzach podzielcie się Państwo z nami swoją opinią na temat tego, co się dzieje z naszym krajem, opiszcie nam, skąd czerpiecie nadzieję.

Prosimy też o pytania dla Adama Michnik na adres klub@wyborcza.pl. Będziemy je zadawać podczas transmitowanego na żywo spotkania. Zapraszamy członków Klubu 'Wyborczej' o godz. 20 na Wyborcza.pl. Jeśli ktoś z Państwa nie może wziąć udziału w czwartkowym spotkaniu, proszę się nie martwić - wyślemy zapis wideo. W trakcie wydarzenia uczestnicy otrzymają kod promocyjny na książki Wydawnictwa Agora, związane z bohaterem i tematem spotkania.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Dobre pytanie. Jak zatrzymać średniowieczną Polskę faszystowskich czarnków w laicyzującej się Europie 21 wieku, skoro sam Adam Michnik nie chce laicyzacji i uważa, że bez instytucji kościoła nie będzie Polak umiał odróżnić dobra od zła?
@willie1950
Doskonałe! Zwłaszcza, że klechy dobrze wiedzą, że w nowoczesnym europejskim kraju nie będą mieć wiele do gadania, więc robią co mogą, żeby tu mieć religijna demokraturę w stylu wschodnim.
już oceniałe(a)ś
0
0
Wypowiedziec konkordat.
Wycofac religie ze szkol (z matury).
Zrewidowac dzialanosc Komisji Majatkowej.
I sprawiedliwosc dla wszystkich.
To na poczatek.
Zadne PANELE i MODLY nie sa potrzebne.
Wystarcza DEMOKRATYCZNE procedury.
@EULOGOS
Wystarczą, ale muszą być wprowadzane i przestrzegane. Wprowadzane były przed wejściem do Unii, bo inaczej by nas nie przyjęli. Potem już nikt się nimi nie przejmował. Z rozmachem budowano klechistan.
już oceniałe(a)ś
1
0
A po co taka Polska Europie???
już oceniałe(a)ś
8
0
Nie da się tego zrobić na siłę, a suweren nie chce być w Europie. Z zachodnią Europą wiąże nas jedynie chrzest przyjęty w obrządku rzymskim. Mentalność większości społeczeństwa jest wschodnia. Pozostała część musi wyjechać albo zapytać rodziców jak żyło się za PRL.
już oceniałe(a)ś
4
0
Wywalczyć i zapewnić opozycji jednogodzinny program informacyjny w TVP1 i TVP2.
To wystarczy. Koniecznie w TVP. To nie PIS zmienia Polskę, lecz oglądanie TVP w obecnej wersji. Prości ludzie, którzy myślą bezkrytycznie nie mają szans poznać faktów i prawdy.
@DeclanMore
Własnie tak. Do nich trzeba umiec "gadac "
już oceniałe(a)ś
0
0
Jak zatrzymać Polskę w Europie?
Nie wiecie? Przecież to banalnie proste!

Wszystkie pieniądze przychodzące z Unii przekazywać kościołowi katolickiemu w Polsce. Na bieżąco i bez zbędnego gadania. Zobaczycie, jakimi euroentuzjastami będą wtedy biskupi i jakie piękne prounijne słowa płynąć będą z ambon.

Myślę, że pan Adam Michnik poprze ten mój pomysł. Dobrze myślę, prawda?
już oceniałe(a)ś
5
1
Na początek trzeba polityków opozycji, dziennikarzy i wszystkich którzy się pojawiają w mediach nauczyć standardów etyki. Donald Tusk wie co to znaczy. Organizacja która rządzi Polską przestała kryć swoją wrogość wobec Niepodległej Polski i Europy. To za daleko zaszło. Ci ludzie się już nie zmienią. Trzeba edukować i dotrzeć do przeciętnego wyborcy PIS. Kluczem do sukcesu wyborczego jest dotarcie z przekazem prawdy i konsolidacja wszystkich organizacji opozycyjnych. Żaden głos nie może być utracony.
już oceniałe(a)ś
3
0
POLSKA NIGDY NIE BĘDZIE EUROPEJSKA ,TO ZAWSZE POZOSTANIE MŁOT I CEP ,,DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI
już oceniałe(a)ś
1
0
`