Który z siedmiorga finalistów powinien Twoim zdaniem dostać w tym roku Nike Czytelników? Na swój typ możesz zagłosować tutaj. Laureata plebiscytu ogłosimy 2 października w 'Wyborczej'.

Można również wziąć udział w konkursie na recenzję książki. Autor najciekawszej recenzji o długości do 2 tys. znaków wygra voucher na wycieczkę o wartości 5 tys. zł.

Zwycięzcę konkursu ogłosimy podczas gali 3 października 2021 r., a fragmenty wybranej recenzji ukażą się w 'Wyborczej'.

Plebiscyt Nike Czytelników i konkurs na recenzję trwają do niedzieli 26 września do godz. 23:59. Czekamy na Wasze głosy!
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
na szczęście nie jest najważniejszą nagrodą. Jest na pewno najbardziej arbitralną i nieprzejrzystą.
@sassnal
W Polsce jest najważniejszą nagrodą. Jeśli ktokolwiek za granicą słyszał o jakiejś polskiej nagrodzie literackiej, to tylko o Nike.
już oceniałe(a)ś
3
3
@sassnal
"na szczęście nie jest najważniejszą nagrodą". Oczywiście, że nie jest najważniejszą nagrodą. O wiele ważniejsze są Pomorska Nagroda Literacka, Krakowska Książka Miesiąca i Nagroda Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku. Każdy o nich słyszał. Nike może się schować.
już oceniałe(a)ś
0
0
Szkoda, że nie ma możliwości wrzucenia pustego głosu, bo żadna z tych książek (sądząc z opisów mających zachęcić do głosowania) jakoś nie robi na mnie wrażenia. Ten konkursik staje się coraz bardziej platformą reklamową dla niesprzedawalnych utworów. Wyjątki (Księgi Jakubowe chociażby) tylko potwierdzają tę regułę. Przypominanie nagród dla Miłosza czy Olgi Tokarczuk dowodzi tego, że kiedyś bywało inaczej. Potwierdza tę regułę także to, co Nogaś reklamuje w piątki rano w Radiu Nowy Świat (przedtem w Trójce) a czego zazwyczaj nie da się czytać. Spróbowałem raz czy drugi i już zachętom Nogasia kompletnie nie wierzę.
Głosuję zatem przeciwko wszystkim. I nie ja jeden: uporczywe zachęty Nogasia i innych do wzięcia udziału w głosowaniu czytelników dowodzą, że chętnych do tych lektur jest niewielu.
@willie1950
Sporo książek przeczytałem poleconych przez Pana Michała i każda warta była przeczytania:)
Pozdrawiam
już oceniałe(a)ś
1
0
@ededdeddie
Gratuluję. Z tego wynika, że de gustibus... etc. ;-)
już oceniałe(a)ś
0
0
`