Walka ze śmieciami to jedno z największych wyzwań ekologicznych, z jakim musi zmierzyć się człowiek - dlatego to właśnie kwestia odpadów, po zagadnieniach związanych z wodą i powietrzem, stała się głównym tematem projektu środowiskowego 'Gazety Wyborczej'. Od kwietnia zastanawiamy się m.in. nad plastikiem - jego wszechobecnością, produkcją i skutkami dla zdrowia. Sprawdzamy, jak wygląda ranking opakowań pod względem ich wpływu na środowisko oraz ile odpadów produkuje w tej chwili statystyczny Polak. Opowiemy również o ekoprojektowaniu, czyli o tym jak projektować świat, żeby marnować jak najmniej surowców oraz wytłumaczymy jak działa gospodarka obiegu zamkniętego. Więcej informacji o akcji przeczytasz tutaj: TUTAJ
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Tak walczymy, że sprowadzamy śmieci z innych krajów na przykład z Wielkiej Brytanii góry plastikowych odpadów, Niemcy też chętnie podrzucają nam swoje odpady (oczywiście jacyś kolesie na tym nieźle zarabiają.) Widocznie swoich śmieci mamy za mało.
już oceniałe(a)ś
2
0
Jak się nazywa ten obywatel zatrudniony jako minister tzw.srodowiska? Wykonuje dobrą robotę i wzbogaca nas śmieciami.przyszle pokolenia zrobią z tych śmieci złoto. Jak dożyja.tvn nigdy nie pyta tych z tzw.ministerstwa śmieci o odpady i co robią za pensję tylko zawsze o politykę, jak się czują i z kim będą walczyć o kraj. Od p. Olejnik można się dowiedzieć co piss myśli jak ocenia.to cenna wiedzą.jako nieuk przestałem się edukować w programach telewizyjnych.
już oceniałe(a)ś
0
0
`