Biennale Sztuki dla Dziecka już między 24 a 30 maja - online i offline!

materiał promocyjny
17.05.2021 13:37

Zapraszamy do udziału w 23. edycji festiwalu Biennale Sztuki dla Dziecka: 'Spotkanie jako sztuka' organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu! Teatralne, filmowe i twórcze działania skierowane będą nie tylko do mieszkańców Poznania i Wielkopolski, ale, dzięki transmisjom online, również do szkół, dzieci i rodziców w całej Polsce!

W programie festiwalu znalazły się propozycje teatralne online, filmowe (zarówno online, jak i w Kinie Pałacowym), a także inspirujące spacery, gry, zabawy.

Hybrydowa edycja Biennale pozwoliła organizatorom na zaproszenie grup teatralnych z całego świata! Dzięki temu młodzi widzowie będą mogli cieszyć się spektaklami z Indonezji ('Chrząszcze w koszyk'), Czech ('Świst, gwizd, hau, hau!') czy belgijski 'Dopóki się bawimy'. Polskę reprezentuje m.in. nowoczesne spojrzenie na 'Kopciuszka', multimedialny spektakl 'Morze' czy 'Ronja, córka zbójnika' - nie tylko dla silnych dziewczyn! Na poznańskiej Scenie Wspólnej uda nam się za to spotkać z bohaterami spektaklu 'Chodź na słówko', 'Na łączach' i 'Śladów'.

Tych, którzy wolą filmowe emocje, zapraszamy zarówno przed ekrany telewizorów i komputerów, jak i do Kina Pałacowego! Wśród propozycji zestawy filmów krótkometrażowych i animacje dla widzów od 7 do 12 lat.

Festiwal Biennale otworzy niezwykłe plenerowe wydarzenie: projekt Wiersze w parkach , czyli czytanie performatywne poezji skierowanej do najmłodszych odbiorców. Biennalowa podróż po poznańskich parkach rozpocznie się na Łazarzu, w Parku Wilsona i potrwa przez cały tydzień. Z czytającymi wiersze aktorami spotkamy się również w Parku Tysiąclecia, Ogrodzie Botanicznym UAM czy w Parku Sołackim.

Wisienką na biennalowym torcie będzie na pewno spektakl muzyczny Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego 'Szukaj w snach'! Dzięki wcześniejszemu poluzowaniu obostrzeń z twórcami spotkamy się na żywo w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek. Wydarzenie odbędzie się 24 maja o godzinie 10:00 i 18:00 - to popołudniowe będzie również transmitowane online dla widzów w całej Polsce.

Punktem obowiązkowym jest też projekt Biennale na wynos , który pozwoli nam zaprosić festiwal do domu! Na pakiet składają się propozycje twórczych gier i zabaw, które obudzą kreatywność w najmłodszych.

Bilety dostępne są zarówno dla widzów indywidualnych, jak i grup. Wydarzenia skierowane są dla dzieci od 4. r.ż., rodziców i opiekunów, przedszkoli i szkół. Bilety dostępne w sprzedaży wyłącznie online.

Szczegóły:
https://biennaledladziecka.pl/
https://www.facebook.com/BiennaleSztukiDziecka
https://https://www.facebook.com/CentrumSztukiDziecka

Więcej na ten temat: Poznań, sztuka, dzieci
Więcej na ten temat: Poznań, sztuka, dzieci
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka