"Polski ład". Kaczyński zapowiada skrócenie kolejek do lekarzy

Dominik Łowicki, Redakcja wideo
15.05.2021 13:52

W 'Polskim ładzie' zapowiedziano m.in.; kontynuację reformy sieci szpitali i dążenie do uporządkowania ich struktury właścicielskiej, 'aby poprawić sytuację w służbie zdrowia, zwiększyć dostępność usług i skrócić kolejki' oraz wprowadzenie obowiązkowego monitorowania jakości klinicznej obsługi pacjenta i efektywności zarządzania.

Jarosław Kaczyński zapowiedział także zbudowanie krajowego systemu monitorowania zdarzeń niepożądanych. 'System ten w wielu krajach, przy zapewnieniu ochrony i bezpieczeństwa osobom zgłaszającym takie zdarzenia, w istotny sposób wpłynął na poprawę rozwiązań dotyczących działalności medycznej i organizacji pracy' - mówił prezes PiS.

- Fundusz Modernizacji Szpitali, Fundusz Medyczny i Agencja Rozwoju Szpitali to będą właśnie te nowe instytucje, które mają przeprowadzać modernizacje, przeprowadzać badania, koncentrując się szczególnie na onkologii, które mają także - mówię o tej ostatniej instytucji - porządkować sprawy w szpitalach, bo nie zawsze się tam dobrze dzieje, przeprowadzać odpowiednie restrukturalizacje, jeśli będą potrzebne - wyjaśniał wicepremier.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka