W 'Polskim ładzie' zapowiedziano m.in.; kontynuację reformy sieci szpitali i dążenie do uporządkowania ich struktury właścicielskiej, 'aby poprawić sytuację w służbie zdrowia, zwiększyć dostępność usług i skrócić kolejki' oraz wprowadzenie obowiązkowego monitorowania jakości klinicznej obsługi pacjenta i efektywności zarządzania.

Jarosław Kaczyński zapowiedział także zbudowanie krajowego systemu monitorowania zdarzeń niepożądanych. 'System ten w wielu krajach, przy zapewnieniu ochrony i bezpieczeństwa osobom zgłaszającym takie zdarzenia, w istotny sposób wpłynął na poprawę rozwiązań dotyczących działalności medycznej i organizacji pracy' - mówił prezes PiS.

- Fundusz Modernizacji Szpitali, Fundusz Medyczny i Agencja Rozwoju Szpitali to będą właśnie te nowe instytucje, które mają przeprowadzać modernizacje, przeprowadzać badania, koncentrując się szczególnie na onkologii, które mają także - mówię o tej ostatniej instytucji - porządkować sprawy w szpitalach, bo nie zawsze się tam dobrze dzieje, przeprowadzać odpowiednie restrukturalizacje, jeśli będą potrzebne - wyjaśniał wicepremier.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Lekarzy brak, pielęgniarek brak, a prezes skróci kolejki. Chyba linowe.
już oceniałe(a)ś
7
0
Albo skończony kłamca, albo niedorozwinięty cymbał!!! Skróci on nam życie, nie kolejki!!!
już oceniałe(a)ś
5
0
Kaczyński zapowiada skrócenie kolejki do lekarza?

I tu mogę nawet uwierzyć w to co mówi ta kreatura,czyżby już wiedział że zbliża się wielkimi krokami 4 fal pandemii tym razem spowodowana przez odmianę wirusa tym razem indyjską.

Skrócenie kolejki do lekarza tym bardziej pewne że dzięki pisowskim bandytom zmarło do dzisiaj nadprogramowo 72 tys Polaków,mniej Polaków mniejsze kolejki

To jest ten pisowski NOWY Ład zwany BUR de LEM
już oceniałe(a)ś
5
0
Tak. Wystarczy obniżyć płace lekarzy. Ci, żeby przeżyć, będą brać już nie po dwa ale trzy etaty (czy raczej równowartość w godzinach), zapełnią personelem się przychodnie i szpitale. Raj.
Tylko czy na prawdę pacjenci chcą, żeby przyjmował ich specjalista po 120 godzinach pracy pod rząd?
Pan Prezes najadł się zbyt dużo Xananu, więc mu wysiadły funkcje poznawcze.
Są lepsze leki, Panie Jarosławie, na Pana dolegliwości.
już oceniałe(a)ś
2
0
Kłamca, przestępca, morderca konstytucji, niezrównoważony psychol.
już oceniałe(a)ś
1
0
Raportowanie o błędach i ich analiza - tak dawno jest już na zachodzie.
Ale żeby to było skuteczne to musi być prawdziwe, nie penalizacyjne, oraz szczere - służące do naprawy tego co źle działa.
Znając życie będzie to kolejna statystyczna fikcja.
już oceniałe(a)ś
1
0
oddaj moje składki judaszu
już oceniałe(a)ś
1
0
Trzeba kompletnego psychopaty, żeby taki idiotyzm wymyślić ! Podziekujmy trzem bucom za utwierdzenie PiS-u u władzy !!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
`