Do czego doprowadzi manipulowanie przeszłością i pisanie na nowo podręczników? Czy przed kolejnymi wyborami władza sięgnie po antysemicką kartę? Prof. Jan Grabowski, historyk Holokaustu okrzyknięty przez PiS mianem 'polakożercy' odpowiada na pytania Jarosława Kurskiego i Bartosza T. Wielińskiego. Do zobaczenia w czwartek, 13 maja 2021 na Wyborcza.pl.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Sądzę, że nie tylko PiS i nie tylko Polska. Schemat jest następujący: Mieszko, Chrobry i następni - jednoczyli plemiona. Natomiast sąsiadujący władcy - podbijali, najeżdżali. To jest faktycznie polityka historyczna.
@brokrak
A Mieszko, Chrobry i nastepcy nie najezdzali, Pan Bog dal im te ziemie, bo Jezus krolem Polski jest, a Maryja to dziewica z Czestochowy
już oceniałe(a)ś
7
1
Prawdy się boją.
@Politolog
'Prawda' Grabowskiego i jego kolezanek i kolegow to takie same klamstwa jak te z IPN.
już oceniałe(a)ś
1
2
Ciekawe, gdzie można znaleźć tę rozmowę.
już oceniałe(a)ś
3
0
Grabowski jest na świecie i Polsce doktorem. Tylko w Kanadzie postuje stanowisko profesora.
@royalnavy
Lech Wspaniały nie był profesorem, ale tak niektóre włazidudy go tytułowały.
już oceniałe(a)ś
3
0
@royalnavy
Jezus z Nazaretu nie był ani profesorem, ani doktorem ale miał coś do powiedzenia. Podobne Tobie ćwoki też badały jego wykształcenie i z faryzejską dumą kisili się we własnym sosie. Bo ustalili że Jezus jest niegodny nauczania. Dziś stoisz tam gdzie faryzeusze a Grabowski tam gdzie Grabowski.
już oceniałe(a)ś
2
0
@royalnavy
Nikt w Stanach ani w Kanadzie jest profesorem według tej definicji bo nie istnieją tam habilitacji ani nominacji profesorskich od prezydenta. A teraz zadaj sobie pytanie, gdzie nauka stoi wyżej?
już oceniałe(a)ś
3
0
I cała trójka będzie sobie spijała z dziubków. Dlaczego nie zrobicie debaty z prof. Normanem Daviesem?
Dlaczego nigdy nie pojawił się art. w GW na temat okoliczności jego zwolnienia przez lobby żydowskie ze Stanford University?

39% chce cenzury historii? Dlaczego nie napiszecie, że 61% nie chce cenzury historii??? Co to za badania? Jaka próba? Powtórzono je z podobnym wynikiem? To mają być naukowe metody? To propaganda.

Boicie sie sądów? Dlaczego? Przecież wygracie w cuglach skoroście tacy pewni, że mówicie prawdę i na jej bazie wysnuwacie prawdziwe wnioski... Odmawiacie Polakom prawa do sądu cywilnego!? Grabowski ma być jak demiurg. Stwierdzi, osądzi i skaże. Bez prawa do odwołania. A jednak przegrał...

Dlaczego w GW nie pojawił się ani jeden art. na temat:
"9 grudnia 1939 r. we Lwowie oddziały NKWD rozpoczęły masowe aresztowania ukrywających się polskich żołnierzy i oficerów. Był to kolejny etap procesu sowietyzacji Kresów i eksterminacji polskich elit." - za Onet.pl - mija dokładnie 80 lat! To chyba ważna dla nas Polaków rocznica? Nic a nic w GW? Macie problem z tym, kto ich wydawał????? I kto tu cenzuruje i boi sie prawdy historycznej?
@wan4
Wystarczy, że gdziekolwiek pojawi się nazwisko profesora Grossa i od razu polscy antysemici dostają kociokwiku.
Norman Davies jest poważnym historykiem i nie ma niczego wspólnego z wami antysemitami. Próżno się łudzisz, że grałby w twojej drużynie.
Reszty głupot nawet nie chce mi się komentować.
już oceniałe(a)ś
6
5
@waldemar.dobrzynski
Jasne. Jak sie nie ma argumentum ad meritum to się wali ad personam. Gdzie w tych pytaniach jest antysemityzm? Bo w braku odpowiedzi jest polonofobia
A Norman Davies już się wypowiadał na ten temat i nie potrzebuje twoich domysłów, by wiedzieć. Choć nie w GW, bo tu kluczowych pytań nie zadano...

Poza tym nie Grossa i nie profesora
już oceniałe(a)ś
4
3
@wan4
Ciekaw jestem, jak by wyglądał wywiad z Normanem Davisem w TVP. Byłoby o Żydach?
już oceniałe(a)ś
1
1
@waldemar.dobrzynski
Norman Davis NIE jest wybitnym historykiem, co parokrotnie wykazywał prof. Tazbir.
już oceniałe(a)ś
0
2
@wan4
Ale skąd od razu te kretyńskie żądania zorganizowania czegoś, czego chce kretyn? Zrób sobie człowieku debatę na pożądany temat. Nikt poważny nie będzie ci się wpie...ł z własnymi pomysłami. To też nie bredź od rzeczy.
już oceniałe(a)ś
0
2
@wan4

Bo są tchórzami!
już oceniałe(a)ś
2
0
Czy prof. Grabowski jest historykiem?
@weber
Zdecydowanie tak.
już oceniałe(a)ś
9
3
@weber
Skąd wątpliwość? Wystarczy zajrzeć do Wikipedii: "Jan Grabowski w 1986 ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Stopień naukowy doktora uzyskał w 1994 na Wydziale Historii Uniwersytetu Montrealskiego. Od tego czasu jest zatrudniony na Wydziale Historii Uniwersytetu w Ottawie na stanowisku profesora (Full Professor)". Mało?
już oceniałe(a)ś
12
1
@weber to zależy kto ocenia. W ocenie Kaczyńskiego (który tak jak Stalin) uważa się za eksperta w tej dziedzinie) to nie
już oceniałe(a)ś
9
2
@weber

Grabowski formalnie jest historykiem. Tyle, ze praktycznie jest historykiem do wynajecia pracujacym dla HIEN HOLOCAUSTU, czyli Israel Lobby/Holocaust Industry. Co czyni go SYJONISTYCZNYM POLITRUKIEM zajmujacym sie produkowaniem POLITYCZNEJ PROPAGANDY/ POLITYKI HISTORYCZNEJ na obstalunek Israel Lobby/Holocaus Industry.

Grabowski (plus paru wojujacych syjonistow z Centrum Badan nad Zaglada Zydow przy PAN) jest politycznym HOSZTAPLETEM/POLITRUKIEM udajacym naukowca.
już oceniałe(a)ś
1
3
@mr.off
Nom, tylko pamiętaj ze twoi pupile z lewackiego p????????? ???????? ?????????? ?????????? często i gęsto swoim łeb ukręcają.
już oceniałe(a)ś
0
0
@weber
Jest najmnikiem...!
już oceniałe(a)ś
1
1
`