Jedyny w Polsce wywiad z Billem Gatesem już w czwartek na Wyborcza.pl

redakcja wideo
24.03.2021 09:01

Polska i światowa premiera książki Billa Gatesa 'Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy'. Z tej okazji Bill Gates udzielił wywiadu Dorocie Wysockiej-Schnepf ('Gazeta Wyborcza') i Piotrowi Kraśce (TVN 24). Rozmowa wideo dostępna będzie od 25.03 (czwartek) od godz. 7:00 na Wyborcza.pl.

Wywiad Billa Gatesa dla 'Gazety Wyborczej' i TVN 24
Rozmowa z Billem Gatesem dotyczyć będzie głównie zagadnień związanych z jego książką 'Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy'. Podczas wywiadu padły pytania m.in. o konieczność redukcji emisji gazów cieplarnianych do zera, znaczenie energii jądrowej i biopaliw w tym procesie, nieuchronności globalnych zmian w przemyśle, roli polityków i państw wysoko rozwiniętych w trudnym przedsięwzięciu ratowania Ziemi.

Poruszono także wątki związane z energetyczną i ekologiczną sytuacją Polski, m.in. wycinką lasów i zanieczyszczeniem powietrza. Bill Gates odniósł się także do problemów, jakie na świecie wywołała pandemia COVID-19, oraz jej dalszych spodziewanych skutków.

'Nie widzę problemu w tym, że ludzie mnie atakują, bo potrzebujemy otwartego dialogu, potrzebujemy wolnej prasy i głosów mówiących: halo, czy może jest inny sposób na rozwiązanie tego problemu? Więc nie boję się, że ktoś mnie urazi, gdy wkroczę w publiczną dyskusję na ten temat' - mówi Bill Gates, zapytany o to, czy obawia się obwiniania za katastrofę klimatyczną, którą zapowiada, analogicznie do obwiniania go za pandemię COVID-19, którą przewidział.

Według Billa Gatesa tylko całkowite zatrzymanie emisji gazów cieplarnianych może uratować świat przed katastrofą. Jego książka 'Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy' prezentuje jego plan oraz wezwanie do działania.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka