21 marca w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju odbędzie się ogólnopolska akcja inicjatyw społecznych pod hasłem 'Chodźmy do lasu'. W ten sposób obrońcy lokalnych kompleksów leśnych chcą zaakcentować Międzynarodowy Dzień Lasów ustanowiony przez ONZ w 2012 roku. Mapę wydarzeń można znaleźć pod tym linkiem .

- Pójdźmy do naszych lasów i pokażmy, za co je kochamy. Niech ta akcja będzie wyraźnym sygnałem dla rządzących i dla Lasów Państwowych, że nie ma zgody na taką politykę i gospodarkę, która dzieje się w naszych lasach. Że nie ma zgody na kolejne cięcia w Puszczy Białowieskiej ani w unikalnej Puszczy Karpackiej, że nie ma zgody na przekształcanie kolejnych kawałków naszej przyrody w uprawy drzew - mówi Adam Wajrak.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Niesamowity człowiek. Brawo.!!
już oceniałe(a)ś
57
4
Gdyby tylko o lasy chodziło. RŻNIĘTE na potęgę są parki narodowe. Wielkopolski Park Narodowy został tak drastycznie przerzedzony. Na teren Parku wjeżdza ciężki sprzęt, dewastuje ściółkę, ścieżki, siedliska a nawet rezerwaty!! To szok!!
@ostatni_polski_patriota
Podobnie góra Radunia oraz Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy na Dolnym Śląsku.
już oceniałe(a)ś
7
0
To już nie jest uprawa desk ,to uprawa drewna jako ekologicznego wsadu do elektrowni.Obędne przepisy dotyczące palenia w elektrowniach paliwami odtwarzalnymi i kary za nie dotrzymanie limitów powodują że opłaca się palić deskami
@aporn
zawdzięczamy to niestety bezmyślnym ekologom tak jak dolewanie spirytusu do benzyny
już oceniałe(a)ś
1
7
Szczytna akcja, popieram, ale brońmy lasów każdego dnia! Każdy nielegalny wjazd do lasu, każda butelka po alkoholu lub kolorowym napoju, każdy wór śmieci, przyczepka gruzu, pampers czy śmieci komunalne i wielkogabarytowe powinny budzić nasz zdecydowany sprzeciw i wywoływać natychmiastową interwencję u leśniczego. Każda wycinka i dewastacja runa leśnego powinna być zgłaszana lokalnym mediom i posłom opozycji, którzy mają możliwość podjęcia działań.

Jako fotograf przyrody, częsty wędrowiec i spacerowicz, nie widziałam dotychczas takiego syfu i zniszczenia lasów oraz dróg leśnych, jakie widzę w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy :(
@pudel.ledup
Osobiście dwa razy w roku wynoszę z lasu dwa wory plastiku i puszek. Nie czekam na LP. Proponuję, by przy okazji spaceru 21 marca zebrać też z śmieci i coś dobrego dla lasu zrobić. :)
już oceniałe(a)ś
4
3
@j-karpinska
Dziękuję za propozycję, zbieram śmieci od lat.
już oceniałe(a)ś
7
0
Tylko nowe parki narodowe (i powiększanie istniejących) może coś zmienić. Pod takim pomysłem jesteśmy w stanie zebrać szersze poparcie. Jak dla mnie park może nazywać się dowolnie, byle tylko LP trzymać na zewnątrz
już oceniałe(a)ś
32
2
Rząd USA nagle odkrył (na Alasce) ze palenie w piecach drewnem jest bardziej zanieczyszczające powietrze niż weglem. Może moda na te "odnawialne" i "zielone" paliwo z drzew się wreszcie skończy.
już oceniałe(a)ś
25
2
Tak!
już oceniałe(a)ś
21
2
Panie Adamie, czy wie Pan, ze minister klimatu i środowiska jets patronem honorowym konkursów przyrodniczych dotyczących Puszczy Białowieskiej?
Cyt: *Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem konkursu jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na rzecz ochrony srodowiska*
Informcaja o tych konkursach została rozesłana do szkół na prośbę MEN.

Warto wiedzieć o tej kuriozalnej akcji. Jedna ręka pan minister wycina puszczę, a drugą przygotowuje grunt do propagandy.
już oceniałe(a)ś
16
0
`