"Inna historia - nowa przeszłość za starą". Jacek Żakowski zaprasza na debatę Concilium Civitas

redakcja wideo
15.03.2021 11:44

Zapraszamy na kolejną debatę online Concilium Civitas. Bądźcie z nami we wtorek 16 marca o 18.30!

Punktem wyjścia do rozmowy będą ataki na badaczy ujawniających prawdę o udziale Polaków w Zagładzie - ostatnio prof. Barbarę Engelking i prof. Jana Grabowskiego - oraz trudność, z jaką przebija się społeczna historia Polski opisywana ostatnio m.in. przez Adama Leszczyńskiego w 'Ludowej historii Polski' i Briana Porter-Szűcsa w książce 'Całkiem zwyczajny kraj', a wcześniej m.in. przez Andrzeja Ledera czy Daniela Beauvoisa.

W panelu udział wezmą profesorowie, członkowie Concilium Civitas: Małgorzata Fidelis (Chicago), Marta Figlerowicz (Yale) i Jan Grabowski (Ottawa).

A potem włączcie się do dyskusji, którą poprowadzi Jacek Żakowski.

Po dyskusji panelistów przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z udziałem wirtualnej publiczności. Do udziału zaprosimy Państwa za pośrednictwem platformy zoom po zarejestrowaniu się pod adresem: kk2019@civitas.edu.pl Liczba miejsc na platformie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pytania będzie można zadawać również na Facebooku Concilium Civitas . Wszystkich zachęcamy do komentarzy i pytań na fb.

Debata będzie dostępna na stronie Wyborcza.pl , Facebook'u Concilium Civitas oraz na Facebook'u 'Gazety Wyborczej', ale również na Facebook'u videokod, wlodekciejka.tv i racjonalista.tv.

Więcej na ten temat: Jacek Żakowski, Concilium Civitas, historia
Więcej na ten temat: Jacek Żakowski, Concilium Civitas, historia
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka