Nowe taśmy Obajtka. Zapis rozmów z Bernadettą Obajtek

redakcja
03.03.2021 04:01

'Wyborcza' ujawniła szereg rozmów Daniela Obajtka z 2009 r. z Szymonem, pracownikiem firmy TT Plast z branży elektroinstalacyjnej. Ówczesny wójt Pcimia (był nim w latach 2006-15, od 2009 r. jest też członkiem PiS) wydawał mu polecenia, jak zdobywać kontrahentów, dyktował ceny i marże − de facto kierował spółką. Nie mógł tego robić, bo zabraniała tego i zabrania ustawa o samorządzie terytorialnym.

W dodatku udowodniliśmy, że składając w sądzie w grudniu 2014 r. zeznania, Obajtek pod przysięgą skłamał, mówiąc, że będąc wójtem, nie miał żadnych bliższych relacji z TT Plastem. Z taśm obecnego prezesa Orlenu wynika też, że sterując działalnością TT Plastu, chciał wykończyć konkurencyjną firmę Elektroplast, należącą do jego wuja Romana Lisa, z którym był skonfliktowany.

Publikujemy nowe nagrania. To rozmowa wspomnianego pracownika TT Plast o imieniu Szymon z Bernadettą Obajtek. Prywatnie to żona kuzyna Daniela Obajtka. Kobieta do lipca 2009 roku pracowała w firmie Elektroplast, z której przeszła do TT Plastu. Obecnie jest członkinią zarządu firmy TT Plast.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Taśmy Obajtka. Brudne interesy w zawrotnej karierze prezesa Orlenu

ZOBACZ: Zapis rozmów wójta Pcimia Daniela Obajtka z pracownikiem TT Plast

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka