Co u Was, sąsiedzi? Swiatłana Cichanouska i Adam Michnik w rozmowie o nadziei i białoruskiej rewolucji

red.
22.02.2021 12:01

Czy walczących o wolność Białorusinów reżim może jeszcze pokonać? Jak Polacy mogą im pomóc? - o tym nasz naczelny Adam Michnik będzie rozmawiał w Klubie 'Wyborczej' z przywódczynią białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską.

To będzie spotkanie dwóch dysydenckich pokoleń, które za opór wobec dyktatury musiały słono płacić. Michnik w więzieniach PRL przesiedział sześć lat, Cichanouską reżim skazał na banicję, ale jednocześnie więzi jej męża, znanego dysydenta Sarhieja Cichanouskiego. Jak w tak trudnej osobistej sytuacji przywódczyni białoruskiej opozycji odnajduje nadzieję?

Rozmowę wyemitujemy w czwartek o godz. 20 na Wyborcza.pl.
Dołącz do Klubu Wyborczej


Dla wielu naszych czytelników Wyborcza to coś więcej niż publikowane artykuły. Dlatego członkinie i członkowie naszego Klubu mogą nie tylko czytać wszystko to, co piszemy. Mają też bezpośredni kontakt z redakcją, zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego dostęp do naszego archiwum (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie jeszcze trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM.


Żeby obejrzeć rozmowę Adama Michnika ze Swiatłaną Cichanouską zapraszamy do dołączenia do Klubu Wyborczej. Można to zrobić wykupując najwyższy - Klubowy - pakiet prenumeraty cyfrowej na stronie Wyborcza.pl/prenumerata.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka