Korporacje - uratują czy zniszczą demokrację? Jacek Żakowski zaprasza na debatę online Concilium Civitas

Jacek Żakowski, montaż Matylda Wierietielny
08.02.2021 18:20

Korporacje decydują o tym, kto i co może pisać w sieci. To od nich zależy które krają dostają ile szczepionek. Dają pracę lub z niej wyrzucają. Płacą podatki, jak chcą i gdzie chcą. W wielu krajach są głównym źródłem finansowania kampanii wyborczych i badań naukowych. Ich własnością są wielkie tradycyjne media, studia i sieci filmowe. Mają wpływ każde uchwalane w większości demokracji prawo. Jedni uważają, że już rządzą światem ze skutkiem, który widzimy, a inni że wkrótce będą rządziły.

O korporacjach warto i trzeba poważnie rozmawiać. Dlatego bądźcie z nami we wtorek 9 lutego o 18.30!

Posłuchajcie debaty ekspertów, członków Concilium Civitas:
- prof. Beata Javorcik (EBOiR)
- prof. Paul Dembiński (Fryburg)
- prof. Ladislau Dowbor (Sao Paulo)
- prof. Michał Krzyżanowski (Uppsala, Liverpool)

A potem włączcie się do dyskusji, którą poprawodzi Jacek Żakowski.

Po dyskusji panelistów przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z udziałem wirtualnej publiczności. Do udziału zaprosimy Państwa za pośrednictwem platformy zoom po zarejestrowaniu się pod adresem: kk2019@civitas.edu.pl Liczba miejsc na platformie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pytania będzie można zadawać również na Facebooku Concilium Civitas . Wszystkich zachęcamy do komentarzy i pytań na fb.

Debata będzie dostępna na stronie Wyborcza.pl , Facebook'u Concilium Civitas oraz na Facebook'u 'Gazety Wyborczej', ale również na Facebook'u videokod, wlodekciejka.tv i racjonalista.tv.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka