Co masz wypisane na twarzy? Jacek Żakowski zaprasza na debatę online Concilium Civitas

Jacek Żakowski, montaż Matylda Wierietielny
26.01.2021 13:04

Co masz wypisane na twarzy - strach się bać czy strach się nie bać?
Zarezerwuj czas i uprzedź znajomych - już we wtorek, 26 stycznia o godz. 18:30, Concilium Civitas zaprasza na wirtualny wykład prof. Michała Kosińskiego z uniwersytetu Stanforda.


Porozmawiamy o tym, co wynika z opublikowanego przez NATURE głośnego artykułu prof Kosińskiego pokazującego, że algorytmy używane do rozpoznawania twarzy potrafią też odczytać ze zdjęcia m.in. nasze poglądy polityczne i orientacje seksualne.

Spotkanie poprowadzi Jacek Żakowski ('Polityka', Collegium Civitas).

Po dyskusji panelistów przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z udziałem wirtualnej publiczności. Do udziału zaprosimy Państwa za pośrednictwem platformy zoom po zarejestrowaniu się pod adresem: kk2019@civitas.edu.pl Liczba miejsc na platformie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pytania będzie można zadawać również na Facebooku Concilium Civitas . Wszystkich zachęcamy do komentarzy i pytań na fb.

Debata będzie dostępna na stronie Wyborcza.pl , Facebook'u Concilium Civitas oraz na Facebook'u 'Gazety Wyborczej', ale również na Facebook'u videokod, wlodekciejka.tv i racjonalista.tv.

Więcej na ten temat: Jacek Żakowski, debata, Concilium Civitas
Więcej na ten temat: Jacek Żakowski, debata, Concilium Civitas
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka