Opowiedzcie nam o przyszłości! II edycja wielkiego konkursu Concilium Civitas dla maturzystów

patronat Gazety Wyborczej / dział wideo
26.01.2021 13:00

Concilium Civitas - wspólnota polskich profesorów nauk społecznych pracujących na zagranicznych uniwersytetach - i ZNP ogłaszają drugą edycję konkursu dla maturzystów. Tegoroczny temat wynika z niepokoju, który wszyscy przeżywamy od roku: jak pandemia zmieni świat? Jak będzie wyglądało nasze życie? Czy po pokonaniu wirusa rzeczywistość będzie lepsza, czy gorsza?

Nikt nie wie, jak będzie. Ale każdy jakoś to sobie wyobraża. Od tych wyobrażeń w bardzo dużym stopniu zależy, co się stanie. A osoby wkraczające w dorosłość z pewnością inaczej sobie tę przyszłość wyobrażają, niż ludzie mający za sobą wiele lat życia i pracy naukowej. Dlatego chcemy rozmawiać o naszej przyszłości przekraczając mury tworzone przez pokoleniowe różnice.

Opowiedzcie nam przyszłość!
Po raz drugi prosimy o to polskich maturzystów, bo bardzo nam zależy, żebyśmy się lepiej rozumieli. Zwłaszcza teraz, kiedy szok wywołany pandemią tworzy wyjątkowe zagrożenia i szanse.

Dołączcie do nas!
Także w tym roku laureatów konkursu zaprosimy do Młodego Concilium. Wspólnie lepiej zrozumiemy ten świat i łatwiej nam będzie sprawić, żeby stał się lepszy.

Pomóżcie naprawić świat!
W tym konkursie nie chodzi tylko o nagrody, choć są one atrakcyjne. Chodzi o to, żeby wiedzę i doświadczenie wybitnych profesorów czołowych uczelni świata wesprzeć świeżym spojrzeniem wkraczającej w dorosłość generacji.

Zaproszenie skierowane jest do tych, którzy na koniec obecnego roku szkolnego będą zdawać maturę, ale o pomoc prosimy nauczycieli. Wy najlepiej znacie swoich uczniów. Wiecie, którzy z nich szczególnie interesują się sprawami publicznymi. Zachęćcie ich, by biorąc udział w konkursie podzielili się swoimi wyobrażeniami z innymi. W zamian otrzymają możliwość osobistego rozwoju w bezpośredniej relacji z ludźmi, którzy o świecie wiedzą wszystko, co można wiedzieć.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka