Jak nie zniszczyć u dzieci naturalnego zainteresowania matematyką? 7. Festiwal Matematyki

Magdalena Warchala-Kopeć, redakcja Dorota Roman, realizatorka nagrania Anna Czuba, montażystka Weronika Fabjańska
07.12.2020 13:56

Jak nie zniszczyć u dzieci naturalnego zainteresowania matematyką?
'Gazeta Wyborcza' wspólnie z mFundacją zapraszają na serwis: wyborcza.pl/matematyka w dniach 1-14 grudnia na 7. Festiwal Matematyki. Nasze spotkania odbywają się w formule online. Rozmawiamy z ekspertami, nauczyciele podzielą się dobrymi praktykami.


Niezwykłe okoliczności pozamykały w domach nauczycieli, uczniów i rodziców. Czy od nauki jest szkoła, czy dobrze, aby rodzic włączył się w matematyczną edukację dziecka?

Rozmowę prowadzi Magdalena Warchala-Kopeć z 'Gazety Wyborczej'. Gościem jest Wiesława Mitulska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej, administratorka facebookowej strony 'Pomysłowa Szkoła Domowa' i autorka bloga 'Mamy w planie kodowanie'.

Wiesława Mitulska opowiada, jak nie zabić u dzieci naturalnego zainteresowania matematyką oraz jakie błędy popełniane przez rodziców i nauczycieli powodują, że dzieci zrażają się do tego przedmiotu. Radzi również, jak rodzice mogą wspierać matematyczny rozwój dzieci w czasie pandemii, gdy szkoły pracują zdalnie, i pomoc rodzica jest bezcenna. W programie także odpowiedź na pytanie - dlaczego należy pozwolić dziecku liczyć na palcach i dlaczego nie należy zmuszać go do wkuwania na pamięć tabliczki mnożenia.

Tym i wieloma innymi tematami zajmiemy się podczas tegorocznej edycji Festiwalu Matematyki. Nasze spotkania odbywają się w formule online. Rozmawiamy z ekspertami, nauczyciele podzielą się dobrymi praktykami. Głos oddajemy także rodzicom, na których niespodziewanie spadła rola osób wspierających i organizujących naukę swoich dzieci.

Zapraszamy do dyskusji i przesyłania swoim opinii na adres: matematyka@wyborcza.pl
Więcej o matematyce na: wyborcza.pl/matematyka

Więcej na ten temat: szkoła zdalna, matematyka, nauka, koronawirus, szkoły
Więcej na ten temat: szkoła zdalna, matematyka, nauka, koronawirus, szkoły
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka