Jak pomóc dziecku polubić matematykę? 7. Festiwal Matematyki

Agnieszka Urazińska-Włodarek (Wysokie Obcasy), redakcja Dorota Roman, realizatorka nagrania Anna Czuba, montażystka Weronika Fabjańska
01.12.2020 10:18

Jak pomóc dziecku polubić matematykę?
'Gazeta Wyborcza' wspólnie z mFundacją zapraszają na serwis: wyborcza.pl/matematyka w dniach 1-14 grudnia na 7. Festiwal Matematyki.


Niezwykłe okoliczności pozamykały w domach nauczycieli, uczniów i rodziców. Czy od nauki jest szkoła, czy dobrze, aby rodzic włączył się w matematyczną edukację dziecka?

Kamila Łyczek z Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z Agnieszką Urazińską-Włodarek wyjaśnia, dlaczego warto wspierać dziecko, aby doskonaliło matematyczne umiejętności. I wcale nie chodzi o mozolne rozwiązywanie zadań, tylko o aktywności, które pomogą m.in. w rozwoju logicznego myślenia. Jak się okazuje, inaczej wspieramy dzieci młodsze, a inaczej starsze.

Tym i wieloma innymi tematami zajmiemy się podczas tegorocznej edycji Festiwalu Matematyki. Nasze spotkania odbywają się w formule online. Rozmawiamy z ekspertami, nauczyciele podzielą się dobrymi praktykami. Głos oddajemy także rodzicom, na których niespodziewanie spadła rola osób wspierających i organizujących naukę swoich dzieci.

Zapraszamy do dyskusji i przesyłania swoim opinii na adres: matematyka@wyborcza.pl
Więcej o matematyce na: wyborcza.pl/matematyka

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka