"Nikogo więcej!". Kacper, Dominik, Wiktor, Michał, Milo i Zuza. Samobójstwa prześladowanych dzieci i młodych osób LGBT+

Dorota Roman
11.10.2020 13:49

Kacper, Dominik, Wiktor, Michał, Milo i Zuza. To są imiona młodych osób, którzy popełnili samobójstwa w rezultacie ciągłej nagonki przeciwko społeczności LGBT+.
'Najmłodsza osoba miała 12 lat. Jest więcej imion, których nie znamy. Jesteśmy ludźmi, nie ideologią. Przestańcie nas atakować' - czytamy w informacji przekazanej przez twórców animacji wideo.

'Nikogo więcej!' - wideo dotyczące samobójstw dzieci i młodych osób ze środowiska LGBT+. Film został przygotowany przez młodych ludzi nie związanych z żadnym ruchem. Film jest wyrazem protestu przeciwko przemocy wobec osób LGBT+ i szerzenia dezinformacji. Autorzy wyrażają tą animacją pełne poparcie dla akcji aktywistek pod MEN.


Twórcy animacji wideo chcą pozostać anonimowi.

8 października doszło do pierwszego zatrzymania po akcji protestacyjnej w sprawie samobójstw prześladowanych dzieci i młodych osób LGBT+. W nocy z 29 na 30 września na budynku MEN pojawiły się imiona młodych osób, które zmagały się z homofobią i popełniły samobójstwo. Elewacja ministerialnego budynku została pomalowana czerwoną i niebieską farbą. Imionom dzieci towarzyszył napis: 'Twoje dziecko LGBT+'.

Więcej informacji na ten temat: TUTAJ

Więcej na ten temat: LGBT, samobójstwo, spot, mateusz morawiecki, dzieci
Więcej na ten temat: LGBT, samobójstwo, spot, mateusz morawiecki, dzieci
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka