"Protestujemy, bo pamiętamy"! Powstańcy apelują o szacunek dla wszystkich ludzi

Źródło: Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi
31.07.2020 08:14

W tym roku, w przededniu obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, powstańcy apelują o szacunek dla wszystkich ludzi, wszystkich bez wyjątku. Przyczynkiem do powstania tego apelu były wydarzenia z 2019 roku, gdy na ulicach Białegostoku, przed i podczas Marszu Równości, bandy osiłków urządzały polowanie na młodzież idącą pod tęczowymi flagami. Obraz tych wydarzeń szczególnie wstrząsnął osobami, które były świadkami zbrodni do jakich doprowadził faszyzm i wiedzą jakie skutki niesie ze sobą jego odrodzenie.

Wanda Traczyk-Stawska, pseudonim Pączek, wraz z Anną Przedpełską -Trzeciakowską, pseudonim Grodzka, jednoznacznie przeciwstawiają się wszelkim formom wykluczenia i mowie nienawiści, w tym atakom na osoby LGBT+. Pragną, by ich głos został upowszechniony, wysłuchany i uszanowany.

PROTESTUJEMY, BO PAMIĘTAMY! W przededniu obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, a także 76. rocznicy najkrwawszego w naszej współczesnej historii mordu na cywilnej ludności, rzezi Woli, przedstawiamy niezwykle ważny apel uczestniczek Powstania Warszawskiego. Przyczynkiem do jego powstania były przerażające wydarzenia z 2019 roku, gdy na ulicach Białegostoku, przed i podczas Marszu Równości, bandy osiłków urządzały polowanie na młodzież idącą pod tęczowymi flagami. Obraz tych wydarzeń wstrząsnął szczególnie osobami, które widziały do czego doprowadził faszyzm i wiedzą jakie skutki może nieść za sobą jego odrodzenie. Wanda Traczyk-Stawska, pseudonim Pączek, wraz z Anną Przedpełską-Trzeciakowską, pseudonim Grodzka, jednoznacznie przeciwstawiają się wszelkim formom wykluczenia, w tym atakom na osoby LGBT+. Pragną, by ich głos został upowszechniony, wysłuchany i uszanowany. Polska już raz przeżyła dramat wywołany odczłowieczaniem jednych ludzi przez innych. Nie wolno o tym zapominać.

Udostępnij apel 'Pączka' i 'Grodzkiej'!

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka