Zagłosujmy przeciw nienawiści

Jarosław Kurski, operator: Anna Czuba, montaż: Weronika Fabjańska
10.07.2020 15:12

Kończy się najbrudniejsza kampania w historii III RP.

Media narodowe już niczego nie udają. Od świtu do nocy lżą Rafała Trzaskowskiego. Straszą Niemcem, Żydem, gejem, eutanazją. Kłamstwa powtarzają po sto razy. Kaczyński odbiera nam prawo do polskości, Duda odziera LGBT z człowieczeństwa.

Ta nienawiść wydaje owoce. Nie tylko zwolenników Trzaskowskiego, ale nawet kolporterów 'Gazety Przedwyborczej' opluwano i urągano im na ulicach. Robili to emeryci, którzy mogliby być ich dziadkami. Kościół patrzy. Kościół milczy. Kościół władzę popiera.

Jeśli my, demokraci, pozwolimy, by nienawiść zwyciężyła, to ta nienawiść w życiu publicznym zostanie z nami na zawsze. Bo autokraci rządzić inaczej nie potrafią. Muszą mieć wroga. Dalej będą nas szczuć, dzielić i poniżać. Bo oni to 'Pany', a my 'chamska hołota'.

Zmienić to może tylko złamanie monopolu autorytarnej władzy. Prezydent, który wyciągnie rękę do wszystkich obywateli. By ziściło się wezwanie ojca Ludwika Wiśniewskiego, wygłoszone na pogrzebie zamordowanego Pawła Adamowicza: 'Dość już tej nienawiści'.

Tak, mamy dość dzielenia Polaków. Zagłosujmy na demokratyczną, uśmiechniętą, tolerancyjną, europejską, obywatelską, dumną Polskę wszystkich Polaków.

Więcej na ten temat: wybory prezydenckie 2020
Więcej na ten temat: wybory prezydenckie 2020
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka