Kończy się najbrudniejsza kampania w historii III RP.

Media narodowe już niczego nie udają. Od świtu do nocy lżą Rafała Trzaskowskiego. Straszą Niemcem, Żydem, gejem, eutanazją. Kłamstwa powtarzają po sto razy. Kaczyński odbiera nam prawo do polskości, Duda odziera LGBT z człowieczeństwa.

Ta nienawiść wydaje owoce. Nie tylko zwolenników Trzaskowskiego, ale nawet kolporterów 'Gazety Przedwyborczej' opluwano i urągano im na ulicach. Robili to emeryci, którzy mogliby być ich dziadkami. Kościół patrzy. Kościół milczy. Kościół władzę popiera.

Jeśli my, demokraci, pozwolimy, by nienawiść zwyciężyła, to ta nienawiść w życiu publicznym zostanie z nami na zawsze. Bo autokraci rządzić inaczej nie potrafią. Muszą mieć wroga. Dalej będą nas szczuć, dzielić i poniżać. Bo oni to 'Pany', a my 'chamska hołota'.

Zmienić to może tylko złamanie monopolu autorytarnej władzy. Prezydent, który wyciągnie rękę do wszystkich obywateli. By ziściło się wezwanie ojca Ludwika Wiśniewskiego, wygłoszone na pogrzebie zamordowanego Pawła Adamowicza: 'Dość już tej nienawiści'.

Tak, mamy dość dzielenia Polaków. Zagłosujmy na demokratyczną, uśmiechniętą, tolerancyjną, europejską, obywatelską, dumną Polskę wszystkich Polaków.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Z OSTATNIEJ CHWILI. Jest ogromna prośba ze sztabu p. Andrzeja do wszystkich zwolenników PISu, zabieramy pudła kartonowe i przynosimy pod Pałac Prezydencki, kandydat chciałby się spakować przed początkiem ciszy wyborczej. Gdyby ktoś z Warszafki też chciałby pomóc nie będziemy przeszkadzać.
już oceniałe(a)ś
27
0
WYPAD2020 i nigdy powrót.
już oceniałe(a)ś
22
0
Tak! Mamy DOŚĆ!

I nie autorytarnej władzy, tylko władzy rozpasanych do granic barbarzyńców.
Osobników, którym się wydaje, że mogą nas zagłuszyć, ogłuszyć i odebrać nam wszelkie prawa, bo takie mają widzimisię.

Pokażmy im w niedzielę czerwoną kartkę.
Nas jest więcej, bo dwie trzecie społeczeństwa.

TRZASK-ajmy nasze głosy. Za rozsądkiem i poszanowaniem prawa i drugiego człowieka.
Wykorzystajmy tę szansę!
@Melania65

Bo Polska wciąż jest pięknym krajem do życia. Głosować z życiem!
już oceniałe(a)ś
4
0
@zgryz
A będzie jeszcze piękniejsza, gdy wreszcie skutecznie zatrzymamy ten pisowski walec, który niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze.
już oceniałe(a)ś
2
0
A co się dzieje z parą starszych panów, którzy proponowali uruchomienie Treblinki do obsługi osób LGBT? A ten pan, który deklarował "to się spali", wskazując na dom osob niepodzielających jego poglądów politycznych? A ten pan z rodziny redaktora GW, który proponował wysłanie osób LGBT na pierwszą linię frontu i w ten sposób rozwiązanie kwestii LGBT ? Dalej głoszą swoje poglądy?
już oceniałe(a)ś
6
0
Panie Redaktorze,

Dziękujemy za tak potrzebne słowa prawdy.

Tygodnik Mazowsze, który Pan współtworzył rozdawaliśmy za darmo i być może czytało go nawet więcej osób niż oglądało Pana dzisiejszy komentarz. Z całą pewnością nie dotrze on do ogromnej rzeszy tych, którzy będą pojutrze głosować, ponieważ menadżerowie Agory postanowili GW zamknąć za bramką z opłatą. Publikacji GW nie mogę wysyłać m. in. do mojego kolegi, który w latach 80' przesiedział ponad dwa lata, a dzisiaj głosuje na PiS. Wyjątek zrobiony w ostatnim tygodniu i rozdawanie Gazety przedwyborczej niczego tu nie zmieniają.

Zamykanie GW w czasie, gdy druga strona dysponuje TVP, Polskim Radiem i podporządkowała sobie Polsat to nieporozumienie. Ale zamknięcie GW to także nie jest droga do sukcesu ekonomicznego Agory, która mając ogromny zespół dziennikarzy przegrywa z powstałymi później Onetem, WP i Interią, które mają znacznie wyższą oglądalność i wpływy z reklam. Macie najlepszych dziennikarzy w Polsce - zróbcie największy i najlepszy portal. Sukces odniesie Agora, ale przy okazji cała Polska.

ps. wpływy Agory z reklam w Internecie to ok 170 mln, z abonamentu prawdopodobnie 30 mln, Onet i WP zarabiają ponad 450 mln każdy. Akcje Agory kosztowały kiedyś 200, dzisiaj kosztują 8 zł.
ps. kupiłem wszystkie wydania drukowane od kwietnia '89, płacę abonament - ale znaczna część moich znajomych niestety GW nie czyta.
już oceniałe(a)ś
2
0
Oczywiście, że głosujemy przeciw nienawiści. To w końcu nienawiść każe wyrzucać niepełnosprawnych spod opieki fundacji bo mają odmienne poglądy polityczne. Nienawiść również powoduje, że wypieki pewnego piekarza z Gdańska stają się niestrawne dla samorządu bo poparł urzędującego prezydenta. Głosujmy przeciw nienawiści, a za konstytucją, która jasno stanowi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.
już oceniałe(a)ś
1
1
`