Internet to nasze przysłowiowe okno na świat. Zwłaszcza teraz w czasie wszeobecnej pracy zdalnej i zajęć online, sprawny i szybko działający internet to podstawa. Tym bardziej gdy od jakości internetu uzależniona jest praca, codzienne funkcjonowanie, a także mile spędzony czas całej rodziny.

Co zrobić, żeby internet działał szybciej? Czy liczba osób korzystających jednocześnie z internetu ma znaczenie dla jego jakości? Co sprawia, że internet jest gorszy, ma słabszą jakość? Czy lokalizacja routera wpływa na jakość internetu? Czy do poprawy jakości połączenia wi-fi można użyć wzmacniaczy?

Na te i inne pytania osób korzystających z internetu odpowiada Igor Leonow ekspert Orange Team.


Czy światłowód to remedium na nasze problemy z internetem? Czy światłowód jest niezawodny?
Na pytania dotyczące światłowodu można znaleźć odpowiedź w drugiej rozmowie z ekspertem firmy Orange : 'Światłowód jest przyszłością. Daje nam nieograniczone możliwości transferu'

Materiał wideo powstał w ramach projektu 'Po stronie klienta', którego patronem jest firma Orange.

Gazeta Wyborcza 'Po stronie klienta'.

Realizacja wideo: Dorota Roman, montaż Matylda Wierietielny
Więcej
  Komentarze
  Taki materiał jak jakość usług firmy Orange. Ja od wielu lat nie mogę się doprosić od Orange zwiększenia przepustowości łącza. Wymagałoby to po prostu wymiany modemu po stronie Orange. I nic... Światłowód, który w ramiach projektu wspólnego z miastem miał zostać założony ponad trzy lata temu, nadal pozostaje bytem ulotnym. Mieszkam w ścisłym centrum kilkunastotysięcznego miasta. I o czym my tu mówimy?
  @ggrregg
  Ścisłe centrum nie oznacza, że inwestycja będzie tańsza i szybsza. Wszystko zależy od dostępności infrastruktury.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @ggrregg
  Wymiana modemu niewiele pomoże jeśli kable stare (kiepskiej jakości), bądź odległość do węzła jest zbyt daleka - inaczej, parametry łącza są na tyle kiepskie,że modem nie synchronizuje się na wyższych prędkościach
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Mam światłowód Orange 300 Mb/s i nie powiem, chodzi dobrze, ale niestety nie jest to prawdą że przy takim łączu nie ma znaczenia ile osób jednocześnie korzysta. Gdy ktoś z rodziny streamuje video od razu zauważam że nawet przeglądanie Wyborczej działa mi z większym lagiem - choć teoretycznie streaming w HD to ok. 10 Mb/s czyli ułamek prędkości łącza.
  @kikolec
  (Niech zgadnę. Używasz WIFI?)
  Jeszcze parę takich sponsorowanych "reportaży" i wypisuję się z abonamentu gazety.
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  @kikolec
  Tylko, że steaming masz na uploadzie, a przy tej ofercie masz 30 Mbps lub 50 Mbps.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @fenrir
  WiFi w paśmie 2,4 GHz to masakra. Interferencje z innych sieci je zabijają.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Internet to żywioł. Generalnie działa, ale ma gorsze dni.
  @Jozef_K
  Może go np. boli głowa czasami ?
  już oceniałe(a)ś
  2
  1