Czy światłowód to remedium na nasze problemy z internetem? Czy światłowód jest niezawodny? Czy światłowód oznacza od razu remont mieszkania? Gdzie szukać pomocy, gdy mamy problem z internetem? Umiejscowienie routera ma znaczenie i najczęstsze błędy użytkowników internetu. Instalacja światłowodu nie musi cię przerażać. Praktycznych wskazówek i porad udziela Igor Leonow, ekspert Orange Team.

Co zrobić, gdy Twój internet wolno działa, a jego jakość nie jest odpowiedzenia? Czy liczba osób korzystających jednocześnie z internetu ma znaczenia dla jego jakości? Co sprawia, że internet jest gorszy, ma słabszą jakość? Czy lokalizacja routera wpływa na jakość internetu?
Na te i inne pytania dotyczące poprawy jakości internetu można znaleźć odpowiedź w rozmowie z ekspertem firmy Orange: Szybki internet niezbędny do pracy, nauki i rozrywki. Twój internet działa wolno? Ekspert wyjaśnia

Materiał wideo powstał w ramach projektu 'Po stronie klienta', którego patronem jest firma Orange.

Gazeta Wyborcza 'Po stronie klienta'.

Realizacja wideo: Dorota Roman, montaż Matylda Wierietielny
Więcej
  Komentarze
  Ścisłe centrum Krakowa, 10 minut na piechotę do Rynku. Orange nie podłączy nam w kamienicy światłowodu, bo musieliby przekopać kilkadziesiąt metrów, a to nieopłacalne. Naganiacką kpiną jest ten artykuł sponsorowany.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Tom się uśmiał. Może tak "eksperci" z Orange zajęliby się własną organizacją i podali sposób jak zamierzają doprowadzić ten światłowód do domu klienta. Szczególnie chodzi o małe miejscowości i domy jednorodzinne.
  Na Mazurach, chociaż jest magistrala światłowodowa - i nie mówię tu o działce w lesie tylko centrum miasta - to nie ma od niej prawie żadnych podłączeń. Do budynków i w ulicy "stara" miedź" na której wyzwaniem jest 10 Mb/sek downloadu. To już lepiej działa LTE.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Brednie i kłamstwa. Dawna Telekomunikacja Polska miała podłączyć światłowód do wszystkich gospodarstw domowych w Polsce. Ale okazało się, że do wszystkich się nie opłaca. Jak tu piszą i inni: po wsiach można tylko pomarzyć o połączeniu światłowodowym choć przez wiele z nich przechodzą magistrale. Tak jest i w mojej okolicy, 70 km od centrum Warszawy. Światłowód jest we wsi 3 km ode mnie ale o podłączeniu nie ma mowy, mimo wielu lat dopominania się.
  GW powinna opisać jak jest naprawdę a nie tylko pozwalać by Orange robił tu sobie reklamę. NIEZASŁUŻONĄ!!!
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Poza miastami Orange zwija Infrastrukturę...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  No to zapraszam na montaż. Od 3 lat.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ja mam światłowód od INEA na wsi pod Koninem. Brzeźno gm. Krzymów. Jestem bardzo zadowolony : 600Mb/s Z tego co wiem i widzę niewiele osób się podłączyło. No ale co się dziwić , Polak zawsze narzeka. Nie było to narzekali , teraz jest to narzekają , że drogo :-) A do oglądania TVPiS światłowód nie jest konieczny....
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  I już jeden komentarz zniknął. W ostatnim zdaniu było że TVP PiS można oglądać bez światłowodu.
  A ja mogę dodać że najlepiej jak za starych czasów na antenie wojewódzkiej!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Orange to jedna wielka ściema. Nie znam gorszej firmy telekom, fachowiec mnie rozwalił. To takie telekomunikacyjne pissdap, gęba pełna frazesów i nic poza tym.
  ***** ***
  już oceniałe(a)ś
  0
  0